Zwycięstwa Energi MKS Kalisz i SKF Politechnika Poznańska

Tak siatkarki SKF Politechnika Poznańska cieszyły się po wygranej nad lokalnym rywalem Fot. Archiwum Michała Sułkowskiego
W niedzielnym meczu I ligi siatkarek Energa MKS Kalisz pokonała AZS AWF Warszawa 3:0 (25:14, 25:15, 25:21). Tym samym kaliszanki zakończyły mijający rok na pierwszym miejscu w tabeli i jako jedyna niepokonana drużyna w I lidze.

Z kolei w drugoligowych derbach siatkarek SKF Politechnika Poznańska wygrała z Eneą PTPS II Piła 3:0.

Spotkanie w Poznaniu było meczem ostatnim na własnym boisku w roku 2017. Po serii trzech porażek poznanianki stanęły do derbowego spotkania z ostatnim zespołem grupy w drugiej lidze.

Początek spotkania to wyrównana walka, a trener Groć zaskoczył zostawiając w polu dla rezerwowych zmęczoną porannymi zawodami na uczelni Karolinę Kohut. Od połowy seta poznanianki uzyskują przewagę i finiszowały z wygraną 25:20 obejmując prowadzenie 1:0.

Drugi set to całkowite psychiczne rozbicie zespołu z Piły, który po porażce w pierwszym secie nie wszedł właściwie w drugi. Drużyna z Poznania rozbiła pilanki wygrywając zdecydowanie 25:15 i obejmując prowadzenie w meczu 2:0. Trzeci i ostatni akt widowiska w Poznaniu był zmienny. Po dobrym początku miejscowe prowadziły 9:4, ale za chwilę było 9:7. Po czasie trenera Marcina Grocia siatkarki z Poznania wyszły na prowadzenie 19:13, aby na skutek dekoncentracji pozwolić rywalkom na dojście na po 23. Ostatecznie końcówka pada łupem miejscowych na przewagi 26:24 i ekipa Grocia z kompletem punktów żegna Poznań na koniec 2017 roku.

Trener Marcin Groć powiedział po meczu:

Bardzo dobry mecz pod względem taktycznym. Wszystkie cele zostały zrealizowane co bardzo cieszy. Każda zawodniczka dołożyła coś od siebie i każda wzorcowo wywiązała się ze swoich zadań. Bardzo dobra gra Libero, która zagrała najlepszy mecz w tym sezonie. Jestem zadowolony bo po ciężkim dla nas okresie wracamy na właściwe tory, a nasza siatkówka znowu stała się przyjemna dla oka. Wróciła pewność siebie, której ostatnio nam bardzo brakowało. Wygrał dzisiaj zespół, a nie jednostki. To idealny prezent na święta za, który piękne dziękuję całej drużynie.

SKF Politechnika Poznańska – Enea PTPS Piła II 3:0(25:20, 25:15, 26:24)

Skład SKF: Pachurka, Pierzchała(c), Grzeca, Halczak, Radzewicz, Bińczycka, Przybylska(l) oraz: Koziorowska(l), Kohut.

Trener: Marcin Groć.