Zimowe szaleństwo warciarzy na MP w Olsztynie

Kacper Majchrzak zakończył rok startów w bardzo dobrym nastroju
Kacper Majchrzak zakończył rok startów w bardzo dobrym nastroju Fot. Waldemar Wylegalski
Zimowe mistrzostwa Polski na krótkim basenie w Olsztynie zakończyły się wielkim sukcesem pływaków Warty Poznań. Lider zielonych, Kacper Majchrzak tym razem nie czuł się osamotniony...

To jednak właśnie uczestnik igrzysk w Rio de Janeiro miał najwięcej powodów do zadowolenia, bo zdobył dwa złote medale na 100 i 200 m stylem dowolnym. Do tego dorzucił jeszcze brąz na 50 m kraulem i srebro w sztafecie mieszanej.
– W sobotę mogłem cieszyć się nowym rekordem życiowym (46,75). To nie koniec doskonałych wiadomości, bo w sztafecie mieszanej na 4x50 m dowolnym wypływaliśmy srebro w składzie: Damian Goździk, ja, Joanna Cieślak i Anna Dowgiert – relacjonował 24-letni pływak na swoim profilu facebookowym.

Warto dodać, że Majchrzaka na 100 m mocno naciskał Paweł Juraszek, który przegrał z nim zaledwie o jedną setną sekundy.
W niedzielnym finale 200 m poznaniak był już niekwestionowanym królem swojego ulubionego dystansu. O prawie trzy sekundy wyprzedził drugiego Filipa Zaborowskiego i niewiele zabrakło mu, bo 0,27 sekundy, do rekordu kraju Pawła Korzeniowskiego.
– Brąz na 50 m stylem dowolnym też mi sprawił satysfakcję, bo 21,85 to mój najlepszy czas w tym roku. Poza tym przegrałem z Filipem Wypychem i Pawłem Juraszkiem, którzy w Olsztynie również pływali bardzo szybko – dodał Majchrzak.

Jego złoto na 200 m to nie było jednak jedyne najwyższe podium warciarzy. Po tytuł MP bowiem na tym samym dystansie i tym samym stylem sięgnęła Joanna Cieślak (1:59,02), która ponad sekundę wygrała z Justyną Burską. Wynik może nie był fantastyczny, ale złoto zawsze smakuje tak samo.

Na Cieślak medalowa seria warciarzy wcale się nie skończyła. Srebrny medal na 50 m kraulem wywalczyła Anna Dowgiert (24,85), która przegrała jedynie z utytułowaną Aleksandrą Urbańczyk (AZS UŁ Łódź). Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Kawecka z AZS AGH Kraków.
Energia warciarzy udzieliła się także żabkarzowi Marcinowi Stolarskiemu (27,27), który na 50 m musiał uznać wyższość jedynie Macieja Hołuba z AZS AGH Kraków.

Ozdobą MP był rekord świata juniorów, w półfinale na 100 m stylem grzbietowym, Kacpra Stokowskiego z Warszawy. W finale rekordzista popłynął wolniej i był trzeci.