Zawodnicy Our Team Poznań znów w natarciu

Mateusz Kupijaj ze swoim trenerem Łukaszem Smolińskim na najwyższym stopniu podium Fot. Archiwum Łukasza Smolińskiego
Mateusz Kupijaj (Our Team Poznań) wygrał na punkty dwie walki tym razem w wadze 60kg low kick junior i zdobył Puchar Polish Figter Cup. W pierwszym pojedynku po emocjonującej rywalizacji zwyciężył na punkty Przemysława Kalisza (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra) w finale był lepszy od Dawida Avagaen ( Asw Knockout Zielona Góra ).

- Postawa Mateusza i sposób w jaki walczył mogła się podobać. Jego rywale byli utalentowanymi i już doświadczonymi kickbokserami. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach Mateusza do turnieju a w szczególności reprezentantom MMA DEVIL oraz Cichy Boxing Team​. Najwyższe słowa uznania kieruje dla inicjatora turnieju pana Artur Cholewa​ -Polish Fighter Cup był świetnie zorganizowany, medaliści zawodów otrzymali piękne nagrody, panowała rodzinna atmosfera – podkreśla trener Łukasz Smoliński.

Tymczasem w najbliższą sobotę na Mateusza Kupijaja czeka kolejne wyzwanie podczas Gali Boksu i K1 w Pile stoczy amatorski pojedynek w formule K1 Rules w wadze 63.5 kg z reprezentantem gospodarzy – Maciejem Kuczyńskim.

Z kolei podopieczny Edwina Raczyńskiego - Dominik Szalczyk (MMA DEVIL) wygrał pojedynek MMA w wadze 80 kg na gali sportów walki Night of Champions rozgrywanej w Poznaniu. Szalczyk po trzech starciach okazał się lepszy od Mariusza Majcharzka.
Triumfy odnieśli także zawodnicy sekcji parterowej – BJJ zdobyli oni bowiem złoty  i brązowy medal  na Mistrzostwach Europy CBJJP 2017. Złoto dla Tymoteusza zaś brązowy medal dla Albina Zawisła.

Kolejny dobry występ zanotowali podczas Mistrzostwach Europy Cavalcanti Albin Zawisła zdobył złoty medal no – gi adult w pasach niebieskich kat. 79,5 kg , złoty medal BJJ GI Master biało – niebieskich pasach kat. 85,5 kg, natomiast w wadze do 85,5 kg no – gi master 1 biało niebieskich pasch złoty pokonując w finale klubowego kolego Damiana Kwiatkowskiego.

Trenerzy Edwin Raczyński i Łukasz Smoliński zapraszają na treningi sportów walki do Halkownia - Centrum Sportowe w Poznaniu na ul. 28 czerwca 1956 nr 222.