Wygrana Synorackiego i wielkopolskie podium na ME w Tarnopolu

Podczas ME w klasie F 175, w czerwcu w Chodzieży, kolejność była taka sama, czyli pierwsze miejsce zajął Henryk Synoracki, a trzecie - Sebastian Kęciński Fot. Archiwum Wiktora Synorackiego
Znakomicie w Tarnopolu na Ukrainie spisali się polscy motorowodniacy - 2. eliminację ME F125 wygrał Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań), a trzeci był Sebastian Kęciński (KSM Trzcianka). W 3. eliminacji MŚ F500 z drugiego miejsca cieszył się Marcin Zieliński.

Polacy pokazali profesjonalizm i znakomite przygotowanie. Synoracki i Kęciński do pokonania na te zawody mieli ponad 900 km. To jednak nie miało żadnego wpływu na formę Polaków. Już sobotnie starty naszych motorowodniaków dały nam sporo radości. W jedynym rozegranym tego dnia wyścigu F125 triumfował Kęciński, a trzeci był Synoracki.

W niedzielę reprezentanci naszego kraju potwierdzili klasę. Ostatecznie wszyscy stanęli na podium. Do zakończenia tegorocznego cyklu ME Formuły 125 pozostały już do rozegrania tylko październikowe zawody we włoskim Boretto. Liderem klasyfikacji generalnej jest najbardziej utytułowany polski motorowodniak, Henryk Synoracki.

- Jestem zachwycony organizacją zawodów i życzliwością Ukraińców. Atmosfera ME osłodziła nam gorycz związaną z pokonywaniem trasy dojazdowej. Po przejechaniu odcinka Lwów - Tarnopol zaczęliśmy bowiem doceniać stan polskich dróg. A co do samej rywalizacji, to w niedzielę po sobotnich kłopotach technicznych wygrałem dwa wyścigi, ale zwycięzcą klasyfikacji generalnej jeszcze się nie czuję, tym bardziej, że mam tylko pięć punktów przewagi nad drugim zawodnikiem - podkreślił poznański motorowodniak.