Warta Poznań przegrała w Katowicach. Straciła dwie bramki i dwóch zawodników

LUMAR, MAC
Warta przegrała z Rozwojem
Warta przegrała z Rozwojem Adrian Wykrota
Zupełnie nie „wyszedł” drużynie Warty Poznań sobotni mecz 18. kolejki rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi. Jedna z czołowych drużyn tabeli przegrała w Katowicach z plasującym się w strefie spadkowej Rozwojem 0:2 (0:1), na dodatek kończąc spotkanie w dziewiątkę, bo czerwonymi kartkami ukarani zostali kapitan poznańskiego zespołu Bartosz Kieliba oraz Bartosz Kalupa. To druga z rzędu i piąta w sezonie porażka podopiecznych trenera Petra Nemeca, którzy w tabeli spadli na czwarte miejsce.

Piłkarze Warty zapowiadali, że jadą do Katowic po zwycięstwo i na murawie starali się to potwierdzić, od początku przejmując inicjatywę. Poznaniacy prowadzili grę, ale ich przewaga nie przekładała się na sytuacje do zdobycia bramek. W pierwszej połowie najdogodniejszą okazję do zdobycia gola miał w 11. minucie Łukasz Spławski, ale posłał piłkę ponad poprzeczką bramki katowiczan.

Gospodarze nastawili się na grę z kontry i ta taktyka okazała się skuteczna. Miejscowi dość pewnie rozbijali ataki poznańskich zielonych, a kiedy nadarzała się okazja, długim podaniem starali się przedostać pod bramkę Adriana Lisa. Właśnie jedna z takich akcji w 41. minucie przyniosła podopiecznym Marka Koniarka powodzenie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła prowadzenie dla Rozwoju uzyskał Adam Żak. Ten sam zawodnik po bardzo ładnej kontrze ustalił w 62. minucie rezultat spotkania.

W momencie straty drugiego gola Warta grała już w dziesiątkę, ponieważ cztery minuty wcześniej drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Kieliba. Nadzieje na ewentualne odwrócenie losów konfrontacji całkowicie się rozpłynęły, gdy w 69. minucie czerwoną kartkę zobaczył za faul taktyczny Bartosz Kalupa. Poznańskim zielonym nie można odmówić ambicji, do końca starali się poprawić niekorzystny wynik, ale mając na boisku dwóch zawodników mniej niewiele mogli zdziałać.

W sobotę 25 listopada w ostatnim tegorocznym spotkaniu Warta podejmować będzie na własnym stadionie przy ulicy Droga Dębińska Legionovię Legionowo.

Rozwój Katowice – Warta Poznań 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Adam Żak (41), 2:0 Żak (62).

Rozwój: Golik – Mońka, Czekaj, Szeliga (90. Kunka), Łączek – Paszek, (85. Tabiś), Barwiński, Jaroszek, Płonka żk, Kowalski (79. Kamiński) – Żak żk (90. Bętkowski.
Warta: Lis – A. Marciniak, Dejewski, Kieliba żk żk czk, Jasiński – Żmijewski (68. Fiedosewicz), A. Laskowski (84. Szynka), Marciniak, Kalupa czk, Cierpka – Spławski (72. Onsorge), Kita (46. Przybyła).

Materiał oryginalny: Warta Poznań przegrała w Katowicach. Straciła dwie bramki i dwóch zawodników - Głos Wielkopolski