Trzecie miejsce Marty Walczykiewicz na PŚ w Portugalii

Marta Walczykiewicz przygotowania do sezonu rozpoczęła w tym roku nieco później, ale jak widać nie miało to wielkiego wpływu na jej formę Fot. Archiwum Marty Walczykiewicz
Wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie, Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) rozpoczęła sezon od zdobycia brązowego medalu w swojej koronnej konkurencji K1 200 m na inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w portugalskim Montemor-O-Velho.

Podopieczna Tomasza Kryka przegrała tylko z Portugalką Teresą Portelą i Słowenką Spelą Janic. 29-letnia kajakarka startowała również w finale wyścigu K1 500, w którym zajęła szóste miejsce. Zwyciężyła Nowozelandka Caitlin Ryan.