Srebro teakwondzistki AZS Poznań na klubowych ME w Turcji

Aleksandra Kowalczuk na drugim stopniu podium podczas ME w tureckim Belek
Aleksandra Kowalczuk na drugim stopniu podium podczas ME w tureckim Belek Fot. Archiwum AZS Poznań
Reprezentująca AZS Poznań, Aleksandra Kowalczuk, została wicemistrzynią klubowych mistrzostw Europy seniorów w tureckim Belek.

W dniach 6-9 lutego w Belek w Turcji rozegrane zostały V klubowe mistrzostwa Europy w taekwondo olimpijskim, organizowane przez Europejką Federacje Taekwondo (ETU)

Rozstawiona z nr 2 w swojej kategorii wagowej Kowalczuk w pierwszym pojedynku wygrała z Azerką Elwarą Alilową (23-3), w półfinale z Rosjanką Olesią Bardaczenko (8-2), a w finale z nieznacznie uległa nr 1 w swojej kategorii Turczynce Nafii Kus (7-7).

- Do złotego medalu zabrakło bardzo niewiele, gdyż wynik w finałowym starciu po regulaminowych trzech rundach był remisowy. W dodatkowej rundzie o tak zwany "złoty punkt" żadna z zawodniczek nie zdołała przebić się przez szczelne bloki przeciwniczki - podkreślił Łukasz Scheffler, trener poznańskich taekwondzistów.

Po powrocie do Polski cała ekipa AZS Poznań zaczyna przygotowania do turnieju rangi G2 - Turkish Open.