Siódemka rugbystów Posnanii w blasku złota

MAC, LUMAR
Złoci rugbyści Posnanii
Złoci rugbyści Posnanii Mariola Sikora PromoRugby
Posnania mistrzem Polski w olimpijskiej, siedmioosobowej odmianie rugby! W decydującym meczu finałowego turnieju 23. mistrzostw Polski seniorów, który odbył się w Gdańsku, Muszkieterowie z Winograd pokonali Lechię Gdańsk 17:0, przełamując siedmioletnią hegemonię gdańskiej drużyny. Lechia musiała zadowolić się tym razem tytułem wicemistrzowskim. Brązowe medale zdobył zespół Ogniwa Sopot. Tytan Gniezno uplasował się na piątej pozycji.

W rywalizacji o medale uczestniczyło sześć zespołów, w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Poznaniacy, grający pod kierunkiem trenera Dominika Machlika, wzmocnieni dwoma zawodnikami Arki Gdynia – Szymonem Sirockim i Radosławem Rakowskim, cały turniej przebrnęli bez porażki. W grupie A poznańscy rugbyści wygrali z Tytanem Gniezno 14:7 oraz z Ogniwem Sopot 21:17, zajmując w grupie pierwszą lokatę przed Ogniwem i Tytanem, który przegrywając z sopocianami 12:23 znalazł się poza czołową czwórką i stracił szanse na podium mistrzostw Polski.

W półfinale Muszkieterowie pewnie pokonali Budowlanych SA Łódź 26:7 i w meczu o złoto zmierzyli się z również niepokonaną wcześniej Lechią. Faworytami byli dominujący od lat w tej odmianie rugby w Polsce gdańszczanie, ale tym razem musieli uznać wyższość Posnanii, która wygrała 17:0, a kluczem do sukcesu była doskonała gra w defensywie.

W meczu o brąz Ogniwo Sopot pokonało Budowlanych SA Łódź 22:7, natomiast w spotkaniu o piąte miejsce Tytan Gniezno zwyciężył AZS SWFiS Gdańsk 21:12.

Najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju finałowego w Gdańsku został Daniel Gdula z Posnanii.

Klasyfikacja 23 mistrzostw Polski siódemek: 1. Posnania Poznań, 2. Lechia Gdańsk, 3. Ogniwo Sopot. 4. Budowlani SA Łódź, 5. Tytan Gniezno, 6. AZS AWFiS Gdańsk.

Posnania grała w składzie:  Bartłomiej Czarnecki, Daniel Gdula, Bartosz Kubalewski, Mateusz Nitschke, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki, Daniel Trybus.
Trener: Dominik Machlik.