Sebastian Kęciński na podium we włoskim Boretto

Sebastian Kęciński powtórzył wynik z ubiegłorocznej eliminacji ME w klasie O-125 w ukraińskim Tarnopolu, gdzie też zajął trzecie miejsce Fot. Archiwum Sebastiana Kęcińskiego
We włoskim Boretto odbyła się pierwsza eliminacja ME w klasie O-125. Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka). Tuż za jego plecami uplasował się najbardziej utytułowany polski motorowodniak, Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań).

Zwycięstwo odniósł doświadczony Estończyk Mark Peeba, a na drugim miejscu sklasyfikowano reprezentanta gospodarzy, Michele Gardiniego.

Kęciński startował bardzo równo, bo zajmował w poszczególnych biegach czwartą, drugą i trzecią lokatę. – W pierwszym wyścigu różnice między pierwszą czwórką zawodników były minimalne. Cała stawka szła łeb w łeb i kibice mieli wielką frajdę oglądając tak pasjonujący finisz – zauważył Wiktor Synoracki, kierownik poznańskiego teamu obrońcy tytułu.

Jego ojciec miał szansę na wyższe miejsce, ale w drugim biegu za ostro wszedł w zakręt. – Tata zaliczył tak zwanego „bączka”. Trzymał się blisko Estończyka, ale przy boi trochę przeszarżował. Wyścig ze względów bezpieczeństwa przerwano, ale na szczęście nikomu się nic nie stało. W kolejnym biegu tata musiał się przebijać do czołówki z dalekiego miejsca, więc trzecią lokatę może uznać za i tak bardzo dobrą. Najważniejsze, że w pierwszym starcie nie zawiódł sprzęt – dodał Wiktor Synoracki.

W Boretto ze zmiennym szczęściem występował również szczecinianin, Marcin Zieliński. Polak nie stanął na podium eliminacji MŚ w klasie O-500, ale i tak zrobił sobie niezłe przetarcie przed rywalizacją w zbliżających się ME w Chodzieży w klasie O-700 (10 i 11 czerwca), Na Jeziorze Miejskim będzie on jednym z faworytów, obok niezwykle doświadczonego Tadeusza Haręzy ze Żnina.