Poznanianki z powodzeniem walczyły na PE kadetek

Florecistki z Poznania okazały się lepsze od reprezentacji kadetek
Florecistki z Poznania okazały się lepsze od reprezentacji kadetek Fot. Archiwum KU AZS UAM Poznań
Florecistki AZS AWF Poznań wywalczyły drugie miejsce w rozegranym w Poznaniu – Pucharze Europy Kadetek we florecie – Adam Mickiewicz Univeristy Cup 2017. Na planszach w hali UAM stanęło 159 zawodniczek z 18 krajów.

W sobotnich zmaganiach indywidualnych o Puchar JM Rektora UAM triumfowała reprezentantka Węgier – Nora Hajas, która w finale pokonała Białorusinkę – Janę Andreyenkę. Na trzecim stopniu podium stanęła Polka – Oliwia Szabelska.

W niedzielę odbyły się walki drużynowe. Spośród 32 drużyn najlepsza okazała się reprezentacja Białorusi. Na drugim miejscu uplasowały się florecistki AZS AWF Poznań (Zuzanna Jóźwiak, Antonina Lachman, Zuzanna Suchomska i Aleksandra Wieczorek), a na trzecim – pierwsza reprezentacja Polski w składzie której walczyła florecistka Warty Poznań: Weronika Wisoky.