Poznaniacy startują w zawodach w Sztokholmie. Dziesiąte miejsce Kacpra Majchrzaka na 200 m kraulem

Kacper Majchrzak liczy, że w sobotę popłynie w finale A na 100 m kraulem
Kacper Majchrzak liczy, że w sobotę popłynie w finale A na 100 m kraulem Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Pierwsze dwa dni mityngu w Swim Open w Sztokholmie upłynęły pod znakiem zwycięstwa Konrada Czerniaka na 50 st. motylkowym.

Kacper Majchrzak (Warta Poznań) na tym dystansie zajął 23. miejsce. Jego koleżanka klubowa, Anna Dowgiert na 50 m delfinem była z kolei czwarta, przegrywając jedynie ze Szwedką Sarah Sjoestroem, Belgijką Kimberly Buys oraz Szwedką Sarą Junevik. W piątek najszybszy polski kraulista ścigał się z czołówką europejską na 200 m st. dowolnym. Podopieczny Michała Szymańskiego zajął dziesiąte miejsce z czasem 1:49:29 (ponad 3 sekundy wolniej od swojego rekordu Polski). Wygrał Litwin Danys Rapsys z rezultatem 1:45:12.

W sobotę poznański pływak wystartuje jeszcze na drugim swoim ulubionym dystansie, czyli na 100 m kraulem. Udział biało-czerwonych w zawodach w Szwecji to etap przygotowań do tegorocznych ME w Glasgow (12-20 sierpnia).