Pożegnanie Janowicza z turniejem Poznań Open

Mimo ambitnej postawy Jerzy Janowicz nie zdołał awansować w poznańskim turnieju do ćwierćfinału Fot. Łukasz Gdak
W turnieju singlowym Poznań Open nie ma już Polaków. W czwartek z rywalizacją na Golęcinie pożegnali się już dwaj ostatni przedstawiciele gospodarzy, czyli Jerzy Janowicz i Michał Dembek.

Najwyżej notowany polski tenisista nie sprostał Goncalo Oliveirze. „Jerzyk” przegrał z Portugalczykiem po zaciętym boju, w trzech setach 7:5, 2:6, 6:4.

W pierwszej partii zanosiło się na tie-breaka, ale Polak przełamał rywala w najważniejszym momencie, przy stanie 6:5. Wydawało się, że pójdzie za ciosem i szybko rozstrzygnie całe spotkanie na swoją korzyść. Tak się jednak nie stało. Oliveira szybko odrobił straty, a w trzecim secie przełamał Janowicza przy stanie 3:3.

Wcześniej los łodzianina podzielił Michał Dembek. Grający z „dziką kartą” włocławianin przegrał z doświadczonym Czechem Lukasem Rosolem 6:7 ( 3-7), 3:6.

Dla znajdującego się aktualnie w ósmej setce rankingu ATP Dembka awans do drugiej rundy, po zwycięstwie nad Belgiem Yannikiem Reuterem był sukcesem. W kolejnym spotkaniu czekała go jednak jeszcze trudniejsza przeprawa. Na drodze Polaka stanął Rosol, który co prawda obecnie znajduje się na 175. miejscu w światowym zestawieniu, lecz w swojej karierze był już na 26. pozycji.