Porażka rezerw Lecha w III lidze. Zobacz wszystkie wyniki

LUMAR, MAC
Paweł Tomczyk znów zdobył gola, ale Lech II przegrał
Paweł Tomczyk znów zdobył gola, ale Lech II przegrał Adrian Wykrota
W grupie II piłkarskiej trzeciej ligi po 20 kolejce spotkań wzrosła przewaga prowadzącej w tabeli Gwardii Koszalin, która pokonała u siebie Vinetę Wolin 2:1 i o dwa punkty wyprzedza nowego wicelidera Sokoła Kleczew oraz o trzy punkty Lecha II Poznań. Kleczewianie rozgromili przed własną widownią Chemika Bydgoszcz 5:0 i awansowali na drugie miejsce, wykorzystując potknięcie Lecha II, który nieoczekiwanie przegrał wyjazdowe spotkanie z KS Chwaszczyno 1:2.

Sporą niespodzianką jest przegrana rezerw Lecha, dotychczasowego wicelidera, w Chwaszczynie. Wprawdzie podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia za sprawą niezawodnego wiosną Pawła Tomczyka objęli w 50. minucie prowadzenie, ale później bramki strzelali już tylko gospodarze. Gola, który pozbawił ich przynajmniej remisu, lechici stracili trzy minuty przed końcem spotkania. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. W 89. minucie czerwoną kartkę otrzymał piłkarz KS Chwaszczyno Damian Mosiejko, a chwilę później po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce, boisko przedwcześnie opuścił Jurica Cindrić. Rezerwy Kolejorza przegrały po 10 kolejnych spotkaniach bez porażki.

Najefektowniejszą wygraną zanotowali piłkarze Sokoła. Podopieczni trenera Marcina Woźniaka nie dali szans Chemikowi Bydgoszcz, aplikując rywalom pięć bramek, nie tracąc żadnej. Bohaterem spotkania był Łukasz Cichos, który zdobył cztery gole. Kleczewianie do końca grali o jak najwyższą wygraną, dwie bramki strzelając już w doliczonym czasie drugiej połowy.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Polonia Środa Wielkopolska. Wygrana 2:0 w wyjazdowym meczu z Wdą Świecie pozwoliła polonistom opuścić strefę spadkową. Sytuacja Polonii nadal jednak jest trudna, bo przecież nie wiadomo, czy spadną tylko trzy drużyny. Spadkowiczów może być więcej, jeżeli wśród drużyn zdegradowanych z drugiej ligi znajdą się zespoły, które spadną do tej grupy trzeciej ligi. A jest to rozwiązanie bardzo prawdopodobne, bo obecnie w strefie spadkowej w tabeli drugiej ligi jest Kotwica Kołobrzeg, zaś Warta Poznań plasuje się na pierwszej bezpiecznej pozycji.

Po dwóch kolejnych wiosennych wygranych, w sobotę przegrał Górnik Konin, na wyjeździe ulegając Świtowi Skolwin. Gospodarze losy meczu rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Czerwoną kartkę w zespole Górnika otrzymał Maciej Adamczewski (76 minuta).

Po raz drugi w rundzie wiosennej rozczarowanie przeżyli sympatycy futbolu w Kaliszu, gdyż podopieczni trenera Piotra Morawskiego przegrali drugi tej wiosny mecz przed własna widownią, tym razem 1:2 z Bałtykiem Gdynia. Pierwszego gola zdobyli co prawda w 66 minucie kaliszanie, ale z prowadzenia cieszyli się tylko niespełna dwie minuty. Drużyna Bałtyku błyskawicznie doprowadziła do wyrównania, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Rozczarowanie przeżyli również kibice w Jarocinie, gdzie Jarota przegrał z rezerwami Pogoni Szczecin 0:2.
Lider Gwardia Koszalin nie zachwycił, lecz mimo to sięgnął po komplet punktów wygrywając u siebie z Vinetą Wolin 2:1, a że, poza Sokołem Kleczew, inne zespoły czołówki traciły punkty, koszalinianie pewniej usadowili się w fotelu przodownika rozgrywek. .

20. kolejka trzeciej ligi (grupa II)
Sokół Kleczew – Chemik Bydgoszcz 5:0 (1:0). Bramki:
1:0 Łukasz Cichos (16), 2:0 Cichos (68), 3:0 Cichos (78), 4:0 Przemysław Kędziora (90+2), 5:0 Cichos (90+3).

Wda Świecie – Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 Radosław Barabasz (45), 0:2 Krzysztof Bartoszak (75).

KS Chwaszczyno – Lech II Poznań 2:1 (0:0). Bramki: 0:1 Paweł Tomczyk (50), 1:1 Mateusz Węsierski (57), 2:1 Paweł Arndt (87).

Świt Skolwin – Górnik Konin 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Charles Nwaogu (15. karny), 2:0 Oskar Szczepanik (26).

KKS 1925 Kalisz – Bałtyk Gdynia 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 Rafał Jankowski (66. karny), 1:1,Szymon Sadowski (68), 1:2 Wojciech Zyska (77. karny).

Jarota Jarocin – Pogoń II Szczecin 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 Mateusz Bochnak (6), 0:2 Seiya Kitano (82).

Gwardia Koszalin – Vineta Wolin 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 Przemysław Brzeziański (21), 2:0 Brzeziański (23), 2:1 Norbert Dondera (82. samobójcza).

GKS Przodkowo – Elana Toruń 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 Paweł Czoska (6), 1:1 Maciej Stefanowicz (24. karny), 1:2 Rafał Więckowski (90+2), 2:2 Łukasz Stasiak (90+3).

Leśnik Manowo – Pogoń Lębork 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Marcin Gozdal (45), 1:1 Michał Szałek (68), 1:2 Daniel Wólkiewicz (70).