Porażka poznańskiej Warty w Tarnobrzegu

LUMAR, MAC
Warta przegrała w Tarnobrzegu
Warta przegrała w Tarnobrzegu Adrian Wykrota
W sobotnim spotkaniu piłkarskiej II ligi Warta Poznań przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 0:2 (0:0). To czwarta porażka zielonych w tym sezonie. Na półmetku rozgrywek liderem tabeli jest GKS 1962 Jastrzębie (w 17. kolejce pokonał w Koszalinie Gwardię 2:0) – 37 punktów, do którego Warta, zajmująca lokatę premiowaną na koniec sezonu awansem, traci cztery oczka.

Spotkanie w Tarnobrzegu gospodarze wygrali zasłużenie. Poznańscy zieloni grali z dużym zaangażowaniem,. do końca walczyli o przynajmniej jeden punkt, ale tym razem nie sprostali przeciwnikowi.

Już do przerwy zespołem nieco lepszym, którzy stwarzał większe zagrożenie pod bramką rywali, był zespół Siarki, ale w pierwszej połowie żadna bramka nie padła. W przerwie trener Warty Petr Nemec, chcąc zwiększyć siłę ofensywną swojej drużyny wprowadził na boisko napastników Michała Przybyłę oraz Łukasza Spławskiego, ale nie wniosło to zbyt wiele do ofensywnych poczynań poznaniaków.

Miejscowi uzyskali prowadzenie w 57. minucie, kiedy po ładnej akcji Patryk Mikita „urwał się” poznańskim obrońcom i w sytuacji sam na sam nie dal szans Adrianowi Lisowi. W 72. minucie na murawie w Warcie pojawił się kontuzjowany ostatnio, a w poprzednim meczu pauzujący z powodu żółtych kartek Adrian Laskowski. Reżyser gry Warty w środku pola, już chwilę później miał niezłą okazję do zdobycia gola, ale po jego strzale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

W końcówce to poznaniacy osiągnęli przewagę, lecz nie zdołali jej udokumentować. Najlepszą okazję do wyrównania podopieczni trenera Petra Nemeca mieli w 81. minucie, lecz niebezpieczne uderzenia na bramkę Siarki w ostatniej chwili zablokował ofiarnym wślizgiem Kamil Radulj.
Ta zmarnowana okazja zemściła się na warciarzach i trzy minuty przed końcem zasłużoną wygraną miejscowych przypieczętował Dawid Witkowski, który wykorzystał dokładne dogranie Jana Grzesika.

Formalnie rzecz biorąc rozgrywki drugiej ligi osiągnęły półmetek, ale w bieżącym roku odbędą się jeszcze awansem dwie kolejki rundy wiosennej. W sobotę 18 listopada Wartę czaka wyjazdowe spotkanie z Rozwojem Katowice (godz. 13), a tegoroczne występy zieloni zakończą w sobotę 25. listopada meczem na własnym stadionie z Legionovią (godz. 13).

Siarka Tarnobrzeg – Warta Poznań 2:0 (0:0). Bramki:
1:0 Patryk Mikita (57). 2:0 Dawid Witkowski (87).
Siarka: Dybowski – Janeczko (84. Grzesik), Kubowicz, Stępień żk, Witasik, Witkowski żk – Radulj, Kabała (46. Broź), Czyżycki (90+3. Wawrylak) – Mikita, Ropski.
Warta: Lis – Wypych, Dejewski, Kieliba, Jasiński – Fiedosewicz, Sanocki (46. Przybyła), Szynka (46. Spławski żk), Cierpka, Kalupa – Kita (72. A. Laskowski).