Polskie hokeistki wygrały z Ghaną. W czwartek ćwierćfinał z Turcją

LUMAR, MAC
Polskie hokeistki wygrały 3:0 z Ghaną
Polskie hokeistki wygrały 3:0 z Ghaną Dariusz Łapawa
W Walencji odbywa się turniej II rundy Ligi Światowej FIH, stanowiący etap kwalifikacji do mistrzostw świata kobiet, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Londynie. W swoim ostatnim meczu grupowym prowadzona przez trenera Krzysztofa Rachwalskiego reprezentacja Polski pokonała w wtorek Ghanę 3:0 (1:0).

Bramki dla Polski zdobyły: Marlena Rybacha, poznanianka obecnie reprezentująca barwy holenderskiego Oranje Rood Eindhoven (19. krótki róg) oraz Monika Polewczak z KS Hokej-Start Brzeziny, (42. kr.) i Daria Skoraszewska z AZS Politechnika Poznańska (51. kr). Polki z dorobkiem sześciu punktów, po porażce Szkocji z Ukrainą 1:2, zajęły pierwsze miejsce w grupie B.

W czwartek rozegrane zostaną ćwierćfinały. Polska (pierwsza w grupie B) zmierzy się z Turcją, która zajęła ostatnie miejsce w grupie A. Pozostałe pary ćwierćfinałowe w Walencji: Hiszpania (A1) – Ghana (B4), Czechy (A2) – Ukraina (B3), Szkocja (B2) – Rosja (A3). Na sobotę zaplanowano półfinały (polki ewentualnie zagrają ze zwycięzcą spotkania Czechy – Ukraina) i mecze o miejsca 5-8, natomiast w niedzielę rozegrane decydujące mecze.

Awans do III rundy Ligi Światowej, co oznaczać będzie przedłużenie szans na udział w mistrzostwach świata w Londynie, na pewno uzyskają dwa najlepsze zespoły, finaliści turnieju w Walencji.