Po 20 goli AZS AWF i Grunwaldu na początek sezonu halowego

MAC, LUMAR
Hokeiści AZS AWF (jasne koszulki) zdobyli 20 goli
Hokeiści AZS AWF (jasne koszulki) zdobyli 20 goli Waldemar Wylegalski
Rozpoczęły się rozgrywki o halowe mistrzostwo Polski w hokeju na trawie mężczyzn. W inauguracyjnej serii spotkań najwyższe zwycięstwo odnieśli hokeiści AZS AWF Poznań, którzy rozgromili ZSMS Poznań 20:2 (9:1). Akademicy już po niespełna czterech minutach prowadzili 3:0, a pierwszą bramkę halowego sezonu w Polsce zdobył w drugiej minucie Łukasz Kosmaczewski.

Broniący tytułu Grunwald na początek w Środzie Wielkopolskiej pokonał Polonię 20:3 (7:1).
Po dwa zwycięstwa zanotowały na początek LKS Gąsawa oraz Pomorzanin Toruń. Hokeiści z Gąsawy u siebie wygrali z Wartą Poznań 9:4 oraz z AZS AWF Poznań 5:3, natomiast torunianie zwyciężyli. w sobotę w Gnieźnie UKH Start 9:6 i w niedzielę w Rogowie tamtejszy LKS 11:8.

Gnieźnianie w meczu z Pomorzaninem do przerwy prowadzili jeszcze 4:3, ale w drugiej połowie nie dali rady faworytom. Odwrotny przebieg miał mecz Startu z AZS Politechnika Poznańska, w którym do przerwy gnieźnianie przegrywali 3:4, by wygrać ostatecznie 7:4.

W pozostałych meczach LKS Rogowo przegrał AZS Politechnika Poznańska 6:7, a Siemianowiczanka pokonała Polonię Środa Wielkopolska 7:4.

Po pierwszym weekendzie w grupie A prowadzi Grunwald – 3 punkty (1 mecz) przed Siemianowiczanką – 3 (1) i Polonią – 0 (2). Stella Gniezno jeszcze nie grała. W grupie B na czele Pomorzanin – 6 (2) przed Startem – 3 (2), AZS Politechnika Poznańska – 3 (2) i LKS Rogowo – 0 (2). W grupie C liderem jest LKS Gąsawa – 6 (2) przed AZS AWF – 3 (2), Wartą – 0 (1) oraz ZSMS Poznań – 0 (1).

Zwycięzcy grup automatycznie awansują do turnieju finałowego MP, a drugie i trzecie zespoły szanse awansu mieć będą w stanowiących drugi etap rozgrywek barażach.