Piłkarze ręczni MKS Kalisz przegrali, ale z mistrzem Polski

MAC, LUMAR
MKS Kalisz w białych strojach
MKS Kalisz w białych strojach Andrzej Kurzyński
Piłkarze ręczni MKS Kalisz mają za sobą historyczny, pierwszy mecz w PGNiG Superlidze. W debiucie kaliszanie nie zdołali sprawić niespodzianki i mimo ambitnej postawy przegrali z aktualnym mistrzem Polski PGE VIVE Kielce 20:36 (10:16).

Beniaminek nie przestraszył się wcale renomowanego rywala, przez około kwadrans tocząc z jednym z najlepszych zespołów Europy bardzo wyrównany pojedynek. W 11. minucie, po bramce Michała Czerwińskiego, MKS Kalisz jedyny raz w tym meczu objął nawet prowadzenie 5:4. Następne cztery gole zdobyli jednak kielczanie i prowadzenia już nie oddali do końca. Do przerwy goście wygrywali w Kaliszu różnica sześciu bramek.

Po zmianie stron miejscowi w 39. minucie zdołali jeszcze zmniejszyć straty do trzech bramek (16:19), ale na więcej mistrzowie Polski nie pozwolili, wygrywając pewnie różnicą 16 bramek. Dobrze spisujący się bramkarz MKS Kalisz Edin Tatar nie był w stanie uchronić beniaminka przed wyraźną porażką.

Pierwszego gola w PGNiG Superlidze w Kaliszu zdobył Karol Bielecki na 1:0 dla PGE VIVE Kielce. Zdobywcą historycznej pierwszej bramki dla MKS Kalisz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce (na 1:1) był Białorusin Kirył Kniaziew.

Symboliczne pierwsze podanie piłki wykonała… wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie, kaliszanka Marta Walczykiewicz, która, specjalnie żeby być na tym meczu, zrezygnowała z występów w pierwszym dniu mistrzostw Polski.

Było to święto piłki ręcznej w Kaliszu, a beniaminek mimo wysokiej porażki pokazał się, przynajmniej w sporych fragmentach meczu, z dobrej strony, sygnalizując, że ze słabszymi przeciwnikami, zwłaszcza kiedy zespół trenera Pawła Ruska „okrzepnie”, może pokusić się o sprawienie niespodzianek. Podkreślić trzeba świetną atmosferę w wypełnionej hali Kalisz Arena. Mecz oglądało 3000 kibiców.

MKS Kalisz – PGE VIVE Kielce 20:36 (10:16)