Paweł Warszawski z Baborówka wicemistrzem Polski WKKW

LUMAR
Paweł Warszawski z SJ Baborówko
Paweł Warszawski z SJ Baborówko Mateusz Staszałek
Paweł Warszawski na koniu Filer, reprezentujący Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko zdobył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Wygrał Michał Knap z ZKS Drzonków na koniu Bob the Builder. W Morawie koło Strzegomia w mistrzowskiej rywalizacji wystartowało 17 par.

Zawodnik z Baborówka po ujeżdżeniu i crossie zajmował szóste miejsce, jednak najlepszy przejazd w konkursie skoków przez przeszkody dał mu tytuł wicemistrzowski. Ponadto jego wierzchowiec, 14-letni wałach Filer, który został wyhodowany przez Henryka Święcickiego otrzymał nagrodę dla najlepszego konia polskiej hodowli w tych mistrzostwach.

W trakcie zawodów w Morawie rozegrane zostały również mistrzostwa Polski młodych koni WKKW, w których zawodnik Paweł Warszawski również pokazał swoją klasę, bowiem z koniem Aristo A-Z zdobył tytuł mistrza Polski koni sześcioletnich, z koniem Aport wywalczył złoty medal w kategorii koni pięcioletnich, a z ogierem Marcepan wywalczył wicemistrzostwo Polski wśród koni czteroletnich.

Paweł Warszawski to wieloletni członek kadry narodowej WKKW, dwukrotny srebrny medalista drużynowo w mistrzostwach Europy juniorów (rok 1998 i 1999), dziewięciokrotny zdobywca medali mistrzostw Polski, sześciokrotny reprezentant kraju na mistrzostwach Europy i czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Paweł swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice. Od sześciu lat trenuje w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko. Tutaj też mieszka wraz z żoną Joanną oraz synami Hubertem i Wojtkiem. Od roku 2015 reprezentuje barwy Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Oprócz sukcesów Pawła Warszawskiego, klub z Baborówka odniósł w tym sezonie drugi znaczący wynik. Reprezentantka SJ Baborówko Julia Elzanowska na koniu Lucky Comeback zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorów WKKW, które odbyły się w sierpniu również w Strzegomiu.
Od 30 września do 2 października w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędzie się Baborówko Horse Sale Show – międzynarodowe i krajowe zawody WKKW oraz aukcja koni sportowych.

Do zawodów zgłoszono blisko 150 par m. in. z Niemiec, Finlandii, Czech, Wielkiej Brytanii i Polski. Zawodnicy wystartują w dwóch konkursach międzynarodowych na poziomie CIC1* i CIC2*, a także w konkursach krajowych CNC L i CNC P. Zawodnicy walczyć będą w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończy rozgrywki w 5 kategoriach wiekowych. Cykl ten składa się 9 eliminacji rozgrywanych w trakcie sezonu w całej Polsce oraz Finału, który odbędzie się właśnie w Baborówku.