Ofensywa młodzieży w Płowdiw na ME w kajakarstwie

    Ofensywa młodzieży w Płowdiw na ME w kajakarstwie

    Radosław Patroniak

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Julia Lis (z lewej) w parze z Karoliną Markiewicz wywalczyła srebrny medal ME w wyścigu na 1000 m

    Julia Lis (z lewej) w parze z Karoliną Markiewicz wywalczyła srebrny medal ME w wyścigu na 1000 m ©Fot. Archiwum Polish Canoe Team

    Piąte miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy i ofensywa młodzieży to dobre wieści z toru kajakowego w Płowdiw. Złe to natomiast słabsze niż oczekiwaliśmy lokaty naszych doświadczonych zawodników, czyli Vincenta Słomińskiego oraz Marty Walczykiewicz.
    Julia Lis (z lewej) w parze z Karoliną Markiewicz wywalczyła srebrny medal ME w wyścigu na 1000 m

    Julia Lis (z lewej) w parze z Karoliną Markiewicz wywalczyła srebrny medal ME w wyścigu na 1000 m ©Fot. Archiwum Polish Canoe Team

    Z ośmiu krążków najcenniejszy zdobyli kanadyjkarze na 1000 m w składzie Głazunow, Kuleta, Barniak, Grzybowski (od pół roku nie reprezentuje już barw Posnanii). – Zwycięstwo tej czwórki nie jest niespodzianką, ale jej rozmiary już tak, bo nasi kanadyjkarze wyprzedzili rywali o pół łódki – stwierdził nowy trener kanadyjkarzy, Marek Ploch. Niespodzianką było natomiast dziewiąte miejsce dwójki Kamiński/Słomiński (Stomil Poznań) na 1000 m. – Ich rezultat jest dla mnie druzgocący i niezrozumiały – dodał Ploch. W Płowdiw nie zawiódł Tomasz Kaczor (Warta Poznań), zdobywając brąz w jedynce na 500 m.

    Doskonale wypadły w Bułgarii kajakarki i to głównie niedawne juniorki. Dwa razy na podium stawała Katarzyna Kołodziejczyk z KTW Kalisz (srebro w czwórce i brąz w dwójce), a Julia Lis z AZS AWF Poznań, w duecie z Karoliną Markiewicz, wywalczyła srebro w biegu na 1000 m. – Jestem bardziej dumna z dziewczyn niż z siebie, bo kiedyś będzie można skończyć karierę i nie martwić się o następczynie – tłumaczyła Beata Mikołajczyk.

    Wicemistrzyni olimpijska, Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) na dystansie 200 m zrewanżowała się Teresie Porteli i Linnei Stensils, z którymi przegrywała na PŚ, ale została wyprzedzona przez inne rywalki i zajęła dopiero piąte miejsce.

    Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

    Zobacz też: 11 pytań do Piotra Reissa




    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama