NBA. Golden State Warriors już prawie mistrzami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kacper Rogacin AIP
W nocy z piątku na sobotę koszykarze Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers 108:97 i po czterech meczach finałowych NBA prowadzą 3:1. Jeszcze nigdy w historii żadna drużyna nie roztrwoniła takiej przewagi w finale. Najlepszy na parkiecie był tym razem Stephen Curry.

W piątkowe spotkanie lepiej weszli zawodnicy z Cleveland i to oni prowadzili do przerwy, a po zmianie stron powiększyli przewagę do ośmiu punktów (58:50). Wtedy jednak koszykarze Warriors wzięli się do roboty i rozpoczęli marsz po zwycięstwo.

Cavaliers kompletnie nie spodziewali się takiego obrotu spraw i na wzmożone ataki rywali długo nie potrafili odpowiedzieć. W czwartej kwarcie nie zdobyli punktów z gry przez prawie sześć minut! Kibice narzekali na egoistyczne zagrania Kevina Irvinga i LeBrona Jamesa, którzy często rzucali, ale rzadko trafiali.

Skuteczny był natomiast Stephen Curry, który rzucił w sumie 38 punktów i zaliczył 6 asyst. To dzięki jego świetnej postawie Golden State Warriors pokonali ostatecznie Cleveland Cavaliers 108:97 i są już prawie pewni zostania mistrzami NBA w tym sezonie. W rywalizacji prowadzą bowiem stosunkiem 3:1, a nigdy w historii nie zdarzyło się, by jakakolwiek z drużyn roztrwoniła taką przewagę.

Piąte spotkanie odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek. Warriors będą gospodarzami.

Materiał oryginalny: NBA. Golden State Warriors już prawie mistrzami [ZDJĘCIA, WIDEO] - Sportowy24