Młodzież Warty Poznań przegrała z Sokołem Kleczew

LUMAR, MAC
Warta (czarne stroje) przegrała z Sokołem
Warta (czarne stroje) przegrała z Sokołem Paweł Matysiak
Piłkarze Warty Poznań w piątek rozegrali trzeci mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do drugoligowych rozgrywek. Zieloni na sztucznej murawie boiska przy ulicy Gdańskiej przegrali z trzecioligowym Sokołem Kleczew 1:2 (1:0).

Prowadzenie dla Warty uzyskał w czwartej minucie Miłosz Brylewski, bramki dla Sokoła w drugiej połowie uzyskali Robert Jędras (63) oraz Łukasz Cichos (82).

W zespole Warty wystąpiła głownie młodzież. Ze składu pierwszej drużyny cały mecz rozegrał tylko Bartosz Kieliba, bo w sobotę zawiera związek małżeński. 45 minut zagrał Jakub Kiełb, a ostatnie 10 minut Adrian Laskowski.

Wystąpił też Michał Cywiński (ostatnio Wda Świecie na wypożyczeniu z Zawiszy Bydgoszcz), który być może będzie kolejnym nabytkiem zespołu z Drogi Dębińskiej.

Sokół odniósł już czwarte zwycięstwo w czwartym meczu w okresie letnim. Warta ma na koncie zwycięstwo i dwie porażki, ale z wyników sparingów daleko idących wniosków wyciągać nie można.

W sobotę w Opalenicy przeciwnikiem podopiecznych Tomasza Bekasa będzie pierwszoligowy Górnik Zabrze. Początek spotkania o godzinie 11. Natomiast Sokół w następnym meczu sparingowym zagra 23 lipca w Łodzi z ŁKS.