MKS Kalisz po meczu horrorze awansował na pozycję wicelidera I ligi

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Grający trener MKS Kalisz, Bartłomiej Jaszka, zdobył w meczu z Vive Tauron II Kielce, trzy bramki Fot. Archiwum naszemiasto.pl
Wielkopolskie zespoły występujące w I ligach grały ze zmiennym szczęściem. Bardzo ważne zwycięstwo odniosła kobieca drużyna Sparty Oborniki, wygrały również oba męskie zespoły występujące w grupie B – MKS Kalisz oraz KPR Ostrovia. Przegrały natomiast swoje mecz wszystkie drużyny w grupie A.

Beniaminek I ligi Grunwald Pozań tym razem stanął przed bardzo trudnym wyzwanie, grał bowiem na wyjeździe, a za przeciwnika miał wicelidera, Pomezanię Malbork. Poznaniacy, mimo ambitnej postawy, nie dali rady silniejszemu rywalowi, przegrywając 29:35.

Mają czego żałować piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno, którzy przegrali na wyjeździe z MKS Wieluń 25:26. O porażce zespołu z Wielkopolski zadecydowała druga połowa.W ostatniej minucie Real Astromal miał jeszcze szanse na uratowanie remisu. Prowadzący różnicą jednej bramki rywale stracili piłkę i zespól z Leszna miał dwie sekundy na ostatnią akcję . Marcin Giernas zdołał oddać rzut, ale bramkarz MKS go obronił.

W grupie B trwa świetna passa MKS Kalisz .Tym razem podopieczni Bartłomieja Jaszki wygrali u siebie z Vive Tauron II Kielce 34:33. Przyznać trzeba, że kaliszanie mieli w tym spotkaniu sporo szczęścia. Kaliszanie w drugiej połowie mieli nawet pięć bramek przewagi, ale niewiele brakowało, żeby ją roztrwonili. Trener kielczan, miał po spotkaniu duże pretensje do arbitrów. Do pracy sędziów dużo zastrzeżeń miały jednak obie ekipy. Wygrana pozwoliła drużynie MKS Kalisz awansować na pozycję wicelidera grupy B.

W tej samej grupie fatalną serię pięciu porażek z rzędu przełamali piłkarze ręczni KPR Ostrovia, Podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego wygrali po raz pierwszy od 15 października.

W I lidze kobiet bardzo ważne zwycięstwo, przybliżające zespół do pozostania na zapleczu PGNG Superligi, odniosła Sparta Oborniki, wysoko wygrywając przed własną widownią z Ayssie Samborem Tczew 39:25. Spartanki od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania, nie dając rywalkom żadnych szans.

Pomezania Malbork – Grunwald Poznań 35:29 (16:11)
Najwięcej bramek dla Grunwaldu: Majewski5, Lubiewski 4, Fogler 3, Harasymek 3, Matlach 3, Pawłowski 3.
MKS Wieluń – Real Astromal Leszno 26:25 (12:14)
Najwięcej dla Realu Astromal: Łuczak 10, Przekwas 6, Giernas 3, Wierucki 3.
MKS Kalisz – Vive Tauron II Kielce 34:33 (18:19)
Najwięcej dlaMKS: Galewski 10, Czerwiński 5, Adamski 5, Drej 4, Bałwas 3, Jaszka 3.
KSSPR Końskie – KPR Ostrovia 24:25 (12:13)
Najwięcej dla KPR: Kuśmierczyk 9, Wesołek 4, Wojkowski 4, Nowakowski 3.
Sparta Oborniki – Sambor Tczew 39:25 (24:12)
Najwięcej dla Sparty: Wasiak 10, Filoda 8, Gładecka 7, Żołyniak 5, Matysik 5.