Mistrzowskie piłkarki Medyka Konin pokonały AZS Wrocław

MAC, LUMAR
Piłkarki Medyka w czarnych strojach
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin już tydzień temu zapewniły sobie trzecie z rzędu i trzecie w historii klubu mistrzostwo Polski, ale nie zamierzają odpuszczać pozostałych do końca rozgrywek spotkań ligowych. W sobotę koninianki w 24. kolejce ekstraligi pewnie pokonały w Koninie AZS Wrocław 3:0 (0:0), odnosząc 21. zwycięstwo w sezonie.

Akademiczki z Wrocławia walczą jeszcze o brązowy medal MP, ale na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego nie miały wiele do powiedzenia. Medyk POLOmarket Konin wygrał jak najbardziej zasłużenie.

Mecz od początku toczył się przy zdecydowanej przewadze koninianek, wrocławianki niemal wyłącznie się broniły i przez ponad godzinę utrzymywały rezultat bezbramkowy.

Pierwszego gola zdobyła w 62. minucie Katarzyna Daleszczyk, pokonując bramkarkę rywalek strzałem głową po dośrodkowaniu Aleksandry Sikory z rzutu rożnego. Drugi gol padł z rzutu karnego podyktowanego za faul na Lilianie Kostowej. Pewną egzekutorką jedenastki była prowadząca w klasyfikacji strzelców ekstraligi Anna Gawrońska. To 18. gol kapitan Medyka POLOmarket Konin w sezonie. Rezultat ustaliła Agata Tarczyńska, która najpierw przelobowała bramkarkę przeciwniczek, a następnie skierowała piłkę do siatki.

Po zdobyciu pierwszego gola, kiedy wrocławianki rozluźniły nieco szyki obronne, mistrzyniom Polski grało się już łatwiej, ich przewaga jeszcze wzrosła, a następne bramki były kwestią czasu. Przyjezdne bardzo rzadko gościły na połowie koninianek, praktycznie ani razu nie zagrażając poważnie bramce Anny Szymańskiej.

- W przerwie przekonywałem dziewczyny, że tak skutecznie wyłącznie się bronić, przez cały mecz się nie da. I rzeczywiście tak było. Spotkanie stało na dobrym poziomie, mogło się podobać. Mój zespól rozegrał naprawdę dobre zawody – ocenił trener Medyka POLOmarket Konin Roman Jaszczak.

W czwartek przed koniniankami finał Pucharu Polski. We Włocławku podopieczne Romana Jaszczaka zmierzą się z niemal pewnym już tytułu wicemistrzowskiego Górnikiem Łęczna. Piłkarki Medyka POLOmarket Konin staną przed szansą zdobycia po raz siódmy Pucharu Polski.

Medyk POLOmarket Konin – AZS Wrocław. Bramki: 1:0 Katarzyna Daleszczyk (62), 2:0 Anna Gawrońska (77. karny), 3:0 Agata Tarczyńska (81).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Sikora (82. Zawiślak), Sławczewa, Ficzay (86. Grzywińska), Grad – Dudek, Balcerzak – Kostowa, Daleszczyk żk –Tarczyńska, Gawrońska.