Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017...

    Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017 [REPREZENTACJA POLSKI]

    jg

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017 [REPREZENTACJA POLSKI]

    ©fot. Andrzej Szkocki

    Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017 [REPREZENTACJA POLSKI]. Dziś (środa) pierwsza tura polskich sportowców wyleci do Londynu, gdzie w piątek na Stadionie Olimpijskim rozpoczną się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Polskę reprezentować będzie 51 zawodników - o jeden więcej niż dwa lata temu w Pekinie.
    Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017 [REPREZENTACJA POLSKI]

    ©fot. Andrzej Szkocki

    SKŁAD POLSKI NA LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W LONDYNIE 2017
    Do ostatniej chwili na zaproszenie od międzynarodowej federacji (IAAF) czekały sprinterki Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska oraz biegająca na 400 m ppł Emilia Ankiewicz. Wszystkie trzy panie nie wypełniły bowiem minimum na MŚ. Ostatecznie do Londynu pojadą dwie pierwsze, a nie będzie tam Ankiewicz. IAAF tłumaczy, że skompletowała już planowaną wcześniej liczbę uczestniczek.


    MŚ w Londynie potrwają do 13 sierpnia.

    SKŁAD POLSKI NA LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W LONDYNIE


    KOBIETY
    1. Ewa Swoboda, 100 m, AZS AWF Katowice, rekord życiowy - 11.12/ najlepszy wynik w tym sezonie - 11.29
    2. Anna Kiełbasińska, 200 m, SKLA Sopot, 22.94/23.13
    3. Iga Baumgart, 400 m, 4x400 m, BKS Bydgoszcz, 51.71/51.71
    4. Martyna Dąbrowska, 400 m, 4x400 m, Bojary Białystok, 52.01/52.01
    5. Małgorzata Hołub, 400 m, 4x400 m, KL Bałtyk Koszalin, 51.67/51.97
    6. Justyna Święty, 400 m, 4x400 m, AZS AWF Katowice, 51.15/51.15
    7. Angelika Cichocka, 800 m, 1:58.97/2:00.91, 1500 m, 4:01.61/4:01.61, SKLA Sopot
    8. Joanna Jóźwik, 800 m, AZS AWF Warszawa, 1:57.37/2:00.77
    9. Sofia Ennaoui, 1500 m, MKL Szczecin, 4:01.00/4:05.03
    10. Joanna Linkiewicz, 400 m ppł., AZS AWF Wrocław, 55.25/55.42
    11. Katarzyna Kowalska, maraton, LKS Vectra Włocławek, 2:29:41/2:30:24
    12. Izabela Trzaskalska, maraton, AZS UMCS Lublin, 2:35:33
    13. Kamila Lićwinko, skok wzwyż, KS Podlasie Białystok, 1.99/1.98
    14. Anna Jagaciak-Michalska, trójskok, OŚ AZS Poznań, 14.33/14.29
    15. Klaudia Kardasz, pchnięcie kulą, KS Podlasie Białystok, 17.88/17.88
    16. Paulina Guba, pchnięcie kulą, OKS Start Otwock, 18.24/18.24
    17. Joanna Fiodorow, rzut młotem, OŚ AZS Poznań, 74.39/73.82
    18. Malwina Kopron, rzut młotem, AZS UMCS Lublin, 75.11/75.11
    19. Anita Włodarczyk, rzut młotem, RKS Skra Warszawa, 82.98/80.79
    20. Marcelina Witek, rzut oszczepem, KS Polanik Piotrków Trybunalski, 63.03/63.03
    21. Aleksandra Gaworska, 4x400 m, AZS AWF Kraków
    22. Patrycja Wyciszkiewicz, 4x400 m, OŚ AZS Poznań

    MĘŻCZYŹNI
    23. Rafał Omelko, 400 m, 45.14/45.23, 4x400 m, AZS AWF Wrocław
    24. Adam Kszczot, 800 m, RKS Łódź, 1:43.30/1:45.45
    25. Marcin Lewandowski, 800 m, 1:43.72/1:45.44, 1500 m, 3:34.04/3:34.04, CWZS Zawisza Bydgoszcz
    26. Michał Rozmys, 800 m, 1:45.70/1:45.70, 1500 m, 3:36.37/3:36.37, UKS Barnim Goleniów
    27. Damian Czykier, 110 m ppł., KS Podlasie Białystok, 13.28/13.28
    28. Patryk Dobek, 400 m ppł., 48.40/49.15, 4x400 m, SKLA Sopot
    29. Krystian Zalewski, 3000 m z przeszkodami, UKS Barnim Goleniów, 8:16.20/8:23.68
    30. Sylwester Bednarek, skok wzwyż, RKS Łódź, 2.32/2.32
    31. Piotr Lisek, skok o tyczce, OSOT Szczecin, 5.85/5.85
    32. Paweł Wojciechowski, skok o tyczce, CWZS Zawisza Bydgoszcz, 5.93/5.93
    33. Tomasz Jaszczuk, skok w dal, WLKS Nowe Iganie, 8.18/8.18
    34. Konrad Bukowiecki, pchnięcie kulą, PKS Gwardia Szczytno, 21.59/21.59
    35. Michał Haratyk, pchnięcie kulą, AZS AWF Kraków, 21.53/21.53
    36. Jakub Szyszkowski, pchnięcie kulą, WKS Śląsk Wrocław, 20.92/20.92
    37. Piotr Małachowski, rzut dyskiem, WKS Śląsk Wrocław, 71.84/65.60
    38. Robert Urbanek, rzut dyskiem, MKS Aleksandrów Łódzki, 66.93/66.73
    39. Paweł Fajdek, rzut młotem, KS Agros Zamość, 83.98/83.44
    40. Wojciech Nowicki, rzut młotem, KS Podlasie Białystok, 80.47/80.47
    41. Marcin Krukowski, rzut oszczepem, KS Warszawianka Warszawa, 88.09/88.09
    42. Artur Brzozowski, chód na 20 km, AZS AWF Katowice, 1:21:16/1:21:16
    43. Damian Błocki, chód na 20 km, MKL Szczecin, 1:21:52/1:21:52
    44. Jakub Jelonek, chód na 20 km, AZS AWF Kraków, 1:21:05/1:22:15
    45. Rafał Augustyn, chód na 50 km, LKS Stal Mielec, 3:43:22/3:44:42
    46. Adrian Błocki, chód na 50 km, AZS AWF Katowice, 3:47:16/3:48:39
    47. Rafał Fedaczyński, chód na 50 km, AZS UMCS Lublin, 3:46:05/3:48:56
    48. Kajetan Duszyński, 4x400 m, AZS Łódź
    49. Dariusz Kowaluk, 4x400 m, AZS AWF Warszawa
    50. Łukasz Krawczuk, 4x400 m, WKS Śląsk Wrocław
    51. Tymoteusz Zimny, 4x400 m, Baszta Szamotuły

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama