Medale Wielkopolan na Pucharze Świata w Belgradzie

Tomasz Kaczor już po raz drugi w tym sezonie stanął na podium PŚ
Tomasz Kaczor już po raz drugi w tym sezonie stanął na podium PŚ Fot. Archiwum Tomasza Kaczora
Wielkopolanie wrócili z trzecich zawodów PŚ w Belgradzie z trzema medalami. Srebro zdobył Vincent Słomiński, a brąz Tomasz Kaczor oraz kaliszanka Marta Walczykiewicz.

Vincent Słomiński (Stomil Poznań) w dwójce z Mateuszem Kamińskim przegrali na 1000 m jedynie z Niemcami Yule Oeltze oraz Peterem Kretchsmerem. Kaczor stanął na najniższym stopniu podium w C1 na 1000 m, a Walczykiewicz w K1 na 200 m.

To drugie podium wicemistrzyni olimpijskiej na jej koronnym dystansie w tym sezonie. Podopieczna Tomasza Kryka brązowy medal zdobyła również na inauguracyjnych zawodach w portugalskim Montemor-O-Velho. Gorzej jej poszło dziesięć dni temu w Szegedzie, gdzie była szósta, ale i tak widać, że zawodniczka KTW Kalisz wciąż jest w światowej czołówce. Tym bardziej, że w Belgradzie Walczykiewicz niewiele straciła do Szwedki Linnei Stensils oraz Słowenki Speli Janic.

Słomiński z Kamińskim w Portugalii nie startowali, ale na Węgrzech zdobyli złoty medal. W obu startach potwierdzili więc bardzo wysoką formę. – Fajnie, że to kolejny doskonały występ naszych kanadyjkarzy. W Szegedzie do złotego medalu chłopcy dołożyli rekord świata, który był taką wisienką na torcie – mówił trener kadry kanadyjkarzy, Marek Ploch.

Z kolei Kaczor, podobnie jak Walczykiewicz, może się pochwalić już dwoma trzecimi miejscami w PŚ. – Byłem ciekaw jak wygląda moja forma na tle najlepszych zawodników na świecie i okazało się, że jest dobrze, chociaż jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale to już tylko kosmetyka – tłumaczył kanadyjkarz Warty Poznań.

Do równowagi powrócił też po nieudanym starcie kajakarek w Szegedzie trener Kryk. – Rok poolimpijski rządzi się swoimi prawami, metodyka treningu i zdrowy rozsądek nakazują odpoczynek, ale z drugiej strony są oczekiwania kibiców, zawodników, działaczy. Cierpliwie czekamy na imprezy mistrzowskie – przyznał selekcjoner.