ME U-23 w Bydgoszczy. Zawodniczka AZS Poznań z medalem

Rafał Zawieruszyński
ME U-23 w Bydgoszczy. Zawodniczka AZS Poznań z medalem Filip Kowalkowski
W niedzielę zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Polacy zdobyli na stadionie w Bydgoszczy 10 medali. Brązowy medal przypadł zawodniczce AZS Poznań, Martynie Galant.

Część reprezentantów jechała na mistrzostwa po medale, część potraktowała tę imprezę jako okazję do zdobycia doświadczenia na arenie międzynarodowej. Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, co z pewnością jest dobrym wynikiem.

Złote medale zgodnie z planem zdobyli kulomiot Konrad Bukowiecki oraz Ewa Swoboda w biegu na 100 metrów, którzy byli jednymi z faworytów w swoich dyscyplinach. Najwyższe miejsce na podium zajęła również sztafeta 4x400 metrów kobiet.

Srebro w biegu na 1500 metrów zdobyła uwielbiana przez kibiców Sofia Ennaoui, po której widać było jednak rozczarowanie po minięciu linii mety. Zdecydowanie w innych nastrojach była zawodniczka AZS Poznań, Martyna Galant, która w tym samym biegu zdobyła brązowy medal. Tegoroczne lato jest zatem bardzo udane dla młodej biegaczki, gdyż na początku czerwca została mistrzynią Polski U-23 na tym samym dystansie.

Dwoje innych reprezentantów AZS Poznań, czyli Kamila Ciba i Eryk Hampel startowali w sztafecie 4x100 metrów. Żeńska sztafeta zajęła czwarte miejsce, z kolei męska uplasowała się na miejscu szóstym.