SZKI
Bieg "12. Lotto Maniacka Dziesiątka" 2016 w Poznaniu
Bieg "12. Lotto Maniacka Dziesiątka" 2016 w Poznaniu Waldemar Wylegalski
Bieg "12. Lotto Maniacka Dziesiątka" za nami! W sobotę w Poznaniu zameldowało się prawie pięć tysięcy uczestników, by zainaugurować sezon wiosennych startów. Zobaczcie zdjęcia, wyniki i wideo.

Uczestnicy Maniackiej Dziesiątki wystartowali w samo południe z ulicy Baraniaka, a finiszowali na torze regatowym Malta.

Wygrał Kenijczyk Edwin Chruiyot Melly, który przebiegł dziesięciokilometrową trasę w 29 minut. Drugi na mecie zameldował się Adam Nowicki z Gostynia (29:22), a trzeci Emil Dobrowolski (29:27).

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Jerzyk z Leszna (33:51). Druga była Sofiya Yarenchuk (34:08), a trzecia Ewelina Paprocka (34:21).

DOKŁADNE WYNIKI BIEGU MANIACKA DZIESIĄTKA ZNAJDZIESZ TUTAJ

Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal. Te w kolorze złotym trafiły do pierwszych stu osób na mecie. Biegacze, którzy zajęli miejsca od 101 do 500 otrzymali srebrne krążki, reszta - brązowe.

Bieg Maniacka Dziesiątka jest organizowany przez Klub Biegacza "MANIAC". Ma na celu popularyzację biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia i promocję Poznania.

Maniacka Dziesiątka 2016:

Materiał oryginalny: Maniacka Dziesiątka 2016: Wielkie bieganie w Poznaniu rozpoczęte! [ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW, WYNIKI] - Głos Wielkopolski