Liga Mistrzów: Bramka Lewandowskiego, frustracja Teodorczyka, bez goli w turyńskim hicie

Robert Lewandowski świętował w środę zdobycie 50 bramki w tym roku
Robert Lewandowski świętował w środę zdobycie 50 bramki w tym roku Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Chelsea Londyn i Barcelona po środowych meczach zameldowały się w 1/8 finału LM. W polskim starciu w Brukseli górą Robert Lewandowski.

Pierwszym Polakiem, który wyszedł w środę na boisko był Jakub Rzeźniczak w barwach Karabdachu Agdam. Mistrz Azerbejdżanu grał dla siebie i dla... Atletico Madryt.

Do 19 min gospodarze dzielnie się bronili i mieli nawet szanse, by wyjść na prowadzenie. Wtedy jednak arbiter dopatrzył się faulu Sadygowa na Willianie. Kara była nieuzasadniona, w dodatku podwójna, bo nie dość, że Anglicy mieli karnego, to Sadygow jeszcze wyleciał z boiska. Grając z przewagą jednego zawodnika piłkarze Chelsea szybko zdominowali rywali i pewnie zwyciężyli.

Najbardziej polski mecz odbył się w środę w Brukseli, gdzie na murawę wybiegli dwaj reprezentacyjni napastnicy, czyli Robert Lewandowski (Bayern) i Łukasz Teodorczyk (Anderlecht). Co ciekawe w pierwszej połowie lepsze okazje miał snajper „Fiołków”. Niestety były snajper Lecha raził nieskutecznością. Wystarczy powiedzieć, że w 39 min „Teo” nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam.

Po przerwie „Lewy” pokazał koledze z kadry, na czym polega wykańczanie akcji. Po golu dla Bayernu (było to 50 trafienie Polka w 2017 r.) wydawało się, że worek z bramkami się rozwiąże. Tymczasem po asyście Teodorczyka i trafieniu Sofianne Hanniego gospodarze wyrównali. Trzy punkty Bawarczykom zapewnił jednak w 77 min Corentin Tolisso.

Oczy całej piłkarskiej Europy skierowane były jednak nie na stolicę Belgii, tylko Piemontu, bo tam Juve podejmował Barcę.
Katalończycy wystawili nieco rezerwowy skład (w niedzielę czeka ich starcie na szczycie Primera Division z Valencią), a mimo to w pierwszej połowie nie byli wcale tłem dla „Starej Damy”. Najlepszą sytuację goście mieli po centrze z wolnego Ivana Rakitica. Piłkę po drodze musnął były gracz ŁKS, Paulinho i od wyciągania futbolówki z siatki Gianluigi Buffona (Wojciech Szczęsny usiadł na ławce) ratował słupek. W drugiej połowie obie drużyny sprawiały wrażenie zadowolonych z podziału punktów.

Grupa A
CSKA Moskwa – Benfica Lizbona 2:0 (1:0) . Bramki: Szennikow 13, Jardel 56, samobójcza.

Grupa B
Anderlecht Bruksela – Bayern Monachium 1:2 (0:0). Bramki: Hanni 63 – Lewandowski 51, Tolisso 77.
Paris St. Germain – Celtic Glasgow 7:1 (4:1). Bramki: Neymar 9, 22, Cavani 28, 79, Mbappe 35, Verrati 75, Alves 80 – Dembele 1.
1.Paris St. Germain51524-1
2.Bayern Monachium51210-5
3.Celtic Glasgow535-17
4.Anderlecht Bruksela501-17

Grupa C
Karabach FK – Chelsea Londyn 0:4 (0:2). Bramki: Hazard 21, karny, Willian 36, 85, Fabregas 73, karny.

Juventus Turyn– FC Barcelona 0:0
Sporting Lizbona - Olympiakos Pireus 3:1 (2:0). Bramki: Dost 40, 66, Bruno Cesar 43 – Odijdja-Ofoe 86.