Kolarstwo górskie: Bardzo dobry występ zawodników Agrochestu Kostrzyn w Krakowie

Zawodnicy Agrochestu Kostrzyn na podium w Krakowie
Zawodnicy Agrochestu Kostrzyn na podium w Krakowie Fot. Archiwum Agrochestu
Zawodnicy Agrochestu Team Kostrzyn Wlkp. uplasowali się na drugim miejscu drużynowo po pierwszym wyścigu z cyklu Vienna Life Lang Team w Krakowie.

Na dystansie Grand Fondo, liczącym blisko 90 km, Marcin Korzeniowski zajął pierwsze miejsce w kat. M-3, Mateusz Laszczyk zajął drugie miejsce w kat. M-2, a Michał Czapla zajął trzecie miejsce w kat. M-2.

Na dystansie Medio 64 km Krzysztof Orlik zajął drugie miejsce w kat. M-3, Hubert Spławski zajął drugie miejsce w kat. M-2, a
Wojciech Czajka zajął drugie miejsce w kat. M-4, Mateusz Kanoniczak zajął piąte miejsce w kat. M-2

Po ciężkim maratonie MTB, już w dniu następnym zawodnicy Marcin Korzeniowski, Michał Czapla i Mateusz Laszczyk z sukcesem wystartowali w I edycji wyścigu szosowego Podhale Tour w Czarnym Dunajcu. Trasa liczyła 85 km i prawie 1600 m przewyższenia. W początkowej fazie wyścigu utworzyła się grupka najmocniejszych kolarzy, w której znaleźli się Marcin i Michał. W połowie wyścigu grupa goniąca wchłonęła jednak zawodników z Wielkopolski. Na mecie Michał Czapla zajął pierwsze miejsce w kat. M-2, Mateusz Laszczyk zajął szóste miejsce w kat. M-2, a Marcin Korzeniowski zajął szóste miejsce w kat. M-3.