Kalendarz imprez sportowych na weekend (20-22 października)

    Kalendarz imprez sportowych na weekend (20-22 października)

    Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski

    Głos Wielkopolski

    Głos Wielkopolski

    Kolejna edycja biegów przełajowych City Trail być może wystartuje jeszcze w letniej aurze

    Kolejna edycja biegów przełajowych City Trail być może wystartuje jeszcze w letniej aurze ©Fot. Archiwum City Trail

    Tym razem sportowy weekend będzie stał pod znakiem meczów piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki, sportów walki i... biegów. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza trzecia edycja "Biegiem po schodach" w najwyższym poznańskim budynku, czyli w Collegium Altum.
    Kolejna edycja biegów przełajowych City Trail być może wystartuje jeszcze w letniej aurze

    Kolejna edycja biegów przełajowych City Trail być może wystartuje jeszcze w letniej aurze ©Fot. Archiwum City Trail

    PIŁKA NOŻNA
    Warta Poznań –Wisła Puławy, II liga, sobota, godz. 15. Stadion przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.
    Górnik Konin – Elana Toruń, III liga, sobota, godz. 14. Stadion przy ul. Podwale w Koninie.
    Centra Ostrów – Lech II Poznań, III liga, sobota, godz.15. Stadion przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie.
    Lech Poznań – Chrobry Głogów, CLJ U19, sobota, godz. 12. Boisko w Popowie koło Wronek.
    Warta Poznań – Arka Gdynia, CLJ U17, sobota, godz. 12. Boisko MOSiR przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.
    Polonia Środa – AP Kotwica Kołobrzeg, II liga kobiet, sobota, godz. 14. Stadion przy ul. Sportowej w Środzie.
    GSS Grodzisk - Orzeł Wałcz, II liga kobiet, niedziela, godz. 15. Stadion przy ul. Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku.


    IV LIGA WIELKOPOLSKA

    grupa północna – sobota: Unia Swarzędz – Wełna Skoki (14), Tarnovia Tarnowo Podgórne – Dopiewo (13), Sparta Oborniki – Pogoń Łobżenica (14.30), Grom Plewiska – GLKS Wysoka (15), Nielba Wągrowiec – Mieszko Gniezno (15), Lubuszanin Trzcianka – Orły Pniewy (15), Kotwica Kórnik – Huragan Pobiedziska (15), Iskra Szydłowo – Warta Międzychód (15).
    grupa południowa – sobota:Ostrovia i – SKO Słupca (14), Polonia 1912 Leszno – Biały Orzeł Koźmin (15), Pogoń Nowe Skalmierzyce –Polonia Kępno (15), PKS Racot – Korona Piaski (15), Odolanovia –Victoria Ostrzeszów (15), Tur Turek – Victoria Września (15), Kania Gostyń – Obra Kościan (15), LKS Gołuchów – Rawia(15).

    FUTSAL
    Futsal Leszno – KU AZS UZ Zielona Góra , I liga mężczyzn, niedziela, godz. 17. Hala Trapez w Lesznie.


    KOSZYKÓWKA

    Lider Swarzędz – AZS AJP II Gorzów,I liga kobiet. niedziela, godz. 17.30. Hala w Swarzędzu.
    Biofarm Basket Poznań – ZB Pruszków, I liga mężczyzn, sobota, godz. 17. Hala CityZen przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu.
    Jamalex Polonia Leszno – SKK Siedlce, I liga mężczyzn, sobota, godz. 18. Hala Trapez w Lesznie.
    Biofarm Basket Suchy Las – Politechnika Gdańska, II liga mężczyzn, sobota, godz. 14. Hala CityZen w Poznaniu.
    Sklep Polski MKK Gniezno – Sokół Międzychód, I II liga mężczyzn sobota, godz. 16. Hala przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie.
    Rawia Rawag Rawicz – AZS Częstochowa ,II liga mężczyzn , sobota, godz. 17.30. Hala w Rawiczu-Sierakowie.
    KS Stal Ostrów – Muszkieterowie Nowa Sól, II liga mężczyzn, niedziela, godz. 18. Hala przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie.

    PIŁKA RĘCZNA
    Urbis Gniezno – ChKS PŁ Łódź, I liga kobiet, sobota, godz. 18. Hala przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.
    KS AP Poznań – Sambor Tczew, I liga kobiet, niedziela, godz. 15, Hala B przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu.
    Tęcza Kościan – OSiR Komprachcice,II liga mężczyzn, sobota. Godz. 17. Hala przy ul. Wielichowskiej w Kościanie.
    Sparta Oborniki – Start Konin, II liga mężczyzn, sobota, godz. 18. Hala przy ul. Obrzyckiej w Obornikach.
    Turniej „Pokoleń” WKS Grunwald Poznań , sobota, godz. 9. Hala przy ul. Newtona w Poznaniu.

    SIATKÓWKA
    Enea PTPS Piła – MKS Dąbrowa Górnicza, ekstraklasa kobiet, sobota, godz.18. Hala przy ul. Żeromskiego w Pile.
    Enea Energetyk Poznań – Karpaty Krosno, I liga kobiet, sobota, godz. 16. Hala B przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu.
    SKF Politechnika Poznańska – UKŻPS Kościan, II liga kobiet , sobota, godz. 20. Hala PP przy ul. Piotrowo w Poznaniu.
    Krispol Września – Norwid Częstochowa, I liga mężczyzn, sobota, godz. 18. Hala przy ul. Słowackiego we Wrześni.
    MKS Kalisz – SMS PZPS II Spała, II liga mężczyzn, sobota, godz. 16. Hala przy ul. Łódzkiej w Kaliszu.

    ZAPASY
    Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w stylu klasycznym, sobota, godz. 10-14, walki eliminacyjne, sobota, godz. 15.30 -17, walki półfinałowe i finałowe. Hala KS Sobieski na Osiedlu Jana ISobieskiego i Marysieńki w Poznaniu.


    BIEGI

    Grand Prix City Trail- pierwsza impreza dziewiątego cyklu zawodów, sobota, godz 9.30. Tereny nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu. (meta i biuro zawodów przy Plaży Miejskiej nad Jeziorem Rusałka, start w okolicach wiaduktu kolejowego).
    Trzecia edycja Biegiem po schodach w Collegium Altum, sobota, godz 10, budynek Collegium Altum przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu.

    HOKEJ NA LODZIE
    Hokej Poznań – Nesta Mires Toruń, I liga mężczyzn, sobota, godz. 18, niedziela, godz. 15. Lodowisko „Chwiałka” w Poznaniu.

    BOKS
    Młodzieżowe mistrzostwa Polski, finały, piątek, godz. 18.30, hala Rondo przy Alejach 1-go Maja w Koninie.


    JEŹDZIECTWO

    Pierwsza kwalifikacja Grand Prix Amatorów w skokach przez przeszkody, niedziela, godz. 10, hala hipodromu Wola przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu.

    Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

    Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63