Jerzy Janowicz zameldował się w II rundzie Wimbledonu

Jerzy Janowicz uporał się z rywalem z Kanady w czterech setach
Jerzy Janowicz uporał się z rywalem z Kanady w czterech setach Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Jerzy Janowicz awansował do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu (pula nagród 12,18 mln funtów). Łodzianin wygrał z Kanadyjczykiem Denisem Szapowałowem 6:4, 4:6, 6:3, 7:6 (7-2).

Mistrz juniorów na londyńskiej trawie z poprzedniego roku tylko w drugim secie zmusił „Jerzyka” do defensywy. Dla Polaka to piąty występ w Wimbledonie. Najlepszy wynik osiągnął w 2013 r., gdy dotarł do półfinału, stając się pierwszym w historii polskim półfinalistą Wielkiego Szlema. W ostatnim starcie w Londynie, przed dwoma laty, odpadł jednak już w I rundzie.

We wtorek natomiast Agnieszka Radwańska zmierzy się w I rundzie z Jeleną Jankovic, a Magda Linette (AZS Poznań) z Bethanie Mattek-Sands.