Gumny i Tomczyk zagrali w młodzieżówce. Kompromitacja była blisko

Karol Mackowiak
Gumny zagrał w reprezentacji do lat 21, ale nie ma się czym chwalić
Gumny zagrał w reprezentacji do lat 21, ale nie ma się czym chwalić Grzegorz Dembinski
Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała 2:2 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi. Polacy uratowali remis w ostatniej minucie meczu. W spotkaniu wystąpiło dwóch piłkarzy Kolejorza: Robert Gumny i Paweł Tomczyk.

Trener Czesław Michniewicz zestawił mocną drużynę na spotkanie z Wyspami Owczymi i wydawało się, że mecz z przeciwnikiem tej klasy powinien być dla biało-czerwonych spacerkiem. Nic jednak bardziej mylnego.

Pierwsza połowa to przewaga Polaków, którzy za sprawą wykorzystanego przez Dawida Kownackiego rzutu karnego wyszli na prowadzenie. W drugiej części gry reprezentanci Wysp Owczych przejęli inicjatywę - sześć minut po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania, ale na tym nie poprzestali. W końcówce zrobiło się gorąco. Najpierw czerwoną kartkę ujrzał Kownacki, a chwilę później rywale Polaków po raz drugi pokonali Tomasza Loskę. W samej końcówce przed kompromitacją uratował nas Jakub Bartosz, który ustalił wynik meczu na 2:2.

W meczu zagrało dwóch graczy Kolejorza - Robert Gumny spędził na placu gry 90 minut, zaś wypożyczony do Podbeskidzia Paweł Tomczyk wszedł na ostatni kwadrans.

Wyspy Owcze – Polska 2:2 (0:1)**Bramki: Olsen (51. karny), Petersen (80.) – Kownacki (35. karny), Bartosz (90.) Czerwona kartka: Kownacki (79., za drugą żółtą) Polska:** Loska - Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny - Dziczek, Piotrowski (62. Michalak), Żurkowski (75. Tomczyk), Kapustka - Świderski (62. Szymański), Kownacki

(Źródło: Press Focus)