Tomasz Dębek
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann Sputnik/EAST NEWS
Po fantastycznym finale mundialu w Rosji Francuzi pokonali Chorwację 4:2. Oceniliśmy mistrzów świata - nie tylko za niedzielne spotkanie, ale też cały turniej.

Hugo Lloris - 4
W czterech z siedmiu meczów zachował czyste konto. Jego ocenę obniża jednak to, że w finale sprezentował gola Mandžukiciowi.

Benjamin Pavard - 5
Na długo zapamiętamy jego piękną bramkę z Argentyną. Jedno z odkryć turnieju.

Raphael Varane - 5+
Zmylił Llorisa przy bramce Perisicia na 1:1 w finale. Znakomicie kierował jednak blokiem obronnym.

Samuel Umtiti - 5
Zaczął turniej fatalnie, od sprokurowania rzutu karnego. Później było już dużo lepiej.

Lucas Hernandez - 4
Niezbyt efektowny w ofensywie, dość skuteczny w obronie.

N’Golo Kanté - 5+
Profesor Kanté. Cichy bohater Trójkolorowych.

Kylian Mbappé - 6
Trudno uważać za odkrycie kogoś, kto kosztował PSG 180 mln euro. Ale 19-latek w Rosji błyszczał jak mało kto, zagrał na miarę gigantycznego talentu.

Paul Pogba - 5
Bardzo dobry turniej ukoronował bramką na 3:1 w wielkim finale z Chorwacją.

Blaise Matuidi - 4+
Nie grał na swojej pozycji, ale był pewnym punktem drużyny. Przed finałem narzekał na kontuzję, zdołał zagrać od pierwszej minuty, lecz w drugiej połowie opuścił boisko.

Oliver Giroud - 3+
Poza asystą w meczu z Argentyną nie zrobił wiele. Irytował nieskutecznością.

Antoine Griezmann - 6
W finale po jego strzale z rzutu wolnego Mandžukić strzelił „samobója”. Później napastnik wykorzystał też rzut karny. W sumie na turnieju w Rosji zdobył cztery bramki.

Steven N’Zonzi - 4
Wszechstronny rezerwowy, z ławki wszedł też w finale.

Corentin Tolisso - 4
Pięć spotkań, 194 minuty, jedna asysta (z Urugwajem).

Nabil Fekir - 3
Nie zagrał tylko w półfinale z Belgią. W pozostałych meczach wchodził na końcówki.

Oceniał w skali 1-6 Tomasz Dębek
Obserwuj autora artykułu na Twitterze

Trening reprezentacji Chorwacji

Materiał oryginalny: Francja - Chorwacja 4:2. Antoine Griezmann i Kylian Mbappé poprowadzili Trójkolorowych do mistrzostwa świata [OCENY] - Portal i.pl