Enea AZS nie przestraszyła się Chrobrego

Daria Marciniak zdobyła 15 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
W rozegranym awansem meczu I ligi koszykarek Enea AZS Poznań wygrała z niżej notowanym Chrobrym Basketem Głuchołazy 64:54.

Już po pierwszej kwarcie akademiczki wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Powiększyły ją jeszcze w drugiej kwarcie i na przerwę schodziły z prowadzeniem różnicą 21 „oczek”. Nic dziwnego, że po przerwie trener Krzysztof Dobrowolski zrobił przegląd kadr. Goście zaczęli odrabiać straty, ale nie w takim tempie, by ktokolwiek na trybunach w hali Politechniki Poznańskiej niepokoił się o końcowy wynik. W czwartej kwarcie rywalki doszły Eneę AZS na dziesięć punktów, ale na więcej już im poznanianki nie pozwoliły.

Warto zwrócić uwagę na występ Karoliny Budeń, która jeszcze pięć dni temu broniła barw X-Demona Tęczy Leszno. Silna skrzydłowa nie potrzebowała zbyt dużo czasu na aklimatyzację wśród dawnych koleżanek. Zdobyła przez 13 min 8 punktów (w tym dwie „trójki”).

Enea AZS Poznań – Chrobry Basket Głuchołazy 64:54 (27:10, 14:10, 15:22, 8:12)
Enea: Marciniak 15, Budeń 8, Pietraszek 8, Plucińska 6, Stefańczyk 6, Szloser 5, Banach 5, Nowicka 3, Siwińska 3, Wiśniewska 2, Woźniak 2, Kotula 1.
Chrobry: Deko 17, Kret 13, Czarnecka 8, Winnicka 5, Kucharska 4, Kulak 3, Ludwiniak 2, Fundeła 2, Barczuk 0.