Sport

    "Dzień Dziecka" dla Lidera Swarzędz i Akademii Komorów

    "Dzień Dziecka" dla Lidera Swarzędz i Akademii Komorów

    Radosław Patroniak

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Dla wielu z zawodniczek udział w poznańskim turnieju był debiutem w tak poważnej imprezie

    Dla wielu z zawodniczek udział w poznańskim turnieju był debiutem w tak poważnej imprezie ©Fot. Archiwum Moniki Sibory

    Na obiektach poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ponad 400 dzieci z różnych stron Polski uczestniczyło w 39. Turnieju Mini-Kosza „Dzień Dziecka” im.Tadeusza Dudzińskiego. W turnieju uczestniczyło 16 drużyn męskich i 8 żeńskich.
    Dla wielu z zawodniczek udział w poznańskim turnieju był debiutem w tak poważnej imprezie

    Dla wielu z zawodniczek udział w poznańskim turnieju był debiutem w tak poważnej imprezie ©Fot. Archiwum Moniki Sibory

    Trzy dni rywalizacji zawodniczek i zawodników przebiegało w sportowej atmosferze na parkietach, jak również na trybunach, gdzie zgromadzonych było mnóstwo kibiców, rodziców i przyjaciół dziecięcego basketu. W trakcie ceremonii zakończenia, każdy uczestnik turnieju otrzymał upominki, a trzy najlepsze drużyny puchary i medale, które zostały wręczone przez rodzinę patrona turnieju – Elżbietę i Łukasza Dudzińskich, prezesa Wielkopolskiego Związku koszykówki - Wojciecha Chomicza, prezesa Młodzieżowego Klubu Koszykówki „PYRA” - Leszka Sroczyńskiego oraz dyrektora sportowego sekcji koszykówki kobiet AZS Poznań - Łukasza Zarzyckiego.


    Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:
    1 UKS LIDER Swarzędz (trenerzy: Magdalena Dedio, Anna Talarczyk)
    2 UKS DWÓJKA Rogoźno (Stanisław Kozłowski)
    3 ENEA AZS I Poznań (Marcin Jopek)
    4 ENEA AZS II Poznań (Daria Gozimirska-Taciak)
    5 NICKEL BASKET AKADEMIA Suchy Las (Ilona Mądra)
    6 KK RYCERZE Rydzyna (Eliza Słomczewska)
    7 UKS OLIMPIJCZYK Ostrów Wlkp. (Iwona Walas)
    8 ENEA AZS III Poznań (Monika Sibora, Daria Gozimirska-Taciak)

    W Piątce All Stars znalazły się następujące zawodniczki: Julia ZAWIEJA (UKS LIDER Swarzędz), Alicja HENCEL (UKS DWÓJKA Rogoźno), Oliwia SENENKO (ENEA AZS III Poznań ), Zuzanna OSICKA (ENEA AZS II Poznań), Oliwia LISEK
    (NICKEL BASKET AKADEMIA Suchy Las).


    Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

    1 AKADEMIA KOSZYKÓWKI Komorów (Grzegorz Tomaszewski)
    2 SKM ZASTAL FATTO DEWELOPER Zielona Góra (Marek Hossa)
    3. NICKEL BASKET AKADEMIA Poznań (Tomasz Koszyca, Aleksander Szóstka)
    4 SP3 ŻAK-SMOK Koszalin (Dariusz Krajewski)
    5 MKK PYRA SP 7 Poznań (Alicja Dubel)
    6 SP 2 MKK Gniezno (Piotr Golasiński)
    7 BC OBRA Kościan (Maciej Murcha)
    8 KANGOO BASKET Gorzów Wlkp. (Wojciech Wierzbicki, Marek Mańkowski)
    9 UKS MIKST Międzychód (Sebastian Cejba)
    10 MKK PYRA SP 11 Poznań (Monika Sibora)
    11 UKS BASKET Szczecinek (Szymon Kiedel, Piotr Wujtiuk)
    12 MKK PYRA SP65/SP35 Poznań (Anna Waligórska, Paulina Robak)
    13 KING BC Szczecin (Wojciech Boblewski)
    14 MKK PYRA SP79 Poznań (Beata Jagsch-Kitowska)
    15 G.EN. TARNOVIA BASKET Tarnowo Podgórne (Mateusz Kurach, Paweł Marchelek)
    16 MKS Września (Zbigniew Rakowski)

    W Piątce All Stars znaleźli się następujący zawodnicy: Filip KOWALCZYK (AKADEMIA KOSZYKÓWKI Komorów), Igor KRAJEWSKI (SP3 ŻAK- SMOK Koszalin), Tomasz URBANIAK (SP2 MKK Gniezno), Nikodem DALECKI (SKM ZASTAL FATTO DEWELOPER Zielona Góra), Szymon KOSZYCA (NICKEL BASKET AKADEMIA Poznań).

    Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com


    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry