Dwa medale i rekord Polski pływaczek Warty Poznań na MP do lat 14

Trener Warty, Mikołaj Wilczek ze swoimi złotymi medalistkami w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym Fot. Archiwum Mikołaja Wilczka
W Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu (do lat 14) w Olsztynie uczestniczyło blisko 600 zawodników ze 146 klubów. Reprezentanci KS Warta Poznań zdobyli dwa medale i wywalczyli wiele awansów do finałów A i B.

Złoty medal w sztafecie 4 x 100 m st. dowolnym zdobyły: Maria Szczepańska, Wiktoria Celmer, Agata Czechyra i Iga Krzysztofiak.
W tym fantastycznym wyścigu złote medalistki ustanowiły rekord Polski. Srebrny medal na dystansie 50 m st. dowolnym zdobyła Maria Szczepańska.

Wysokie, czwarte miejsca wywalczyły: Wiktoria Celmer na dystansie 50 m st. motylkowym i sztafeta 4 x 200 m st. dowolnym (Maria Szczepańska, Wiktoria Celmer, Agata Czechyra, Iga Krzysztofiak). Na dystansie 100 m st. dowolnym Maria Szczepańska zajęła piąte miejsce. Awans do ośmiu finałów B wywalczyli: Tytus Dopierała, Agata Czechyra, Iga Krzysztofiak i Wiktoria Celmer.