Drugie zwycięstwo Enei AZS Poznań w BLK

Katarzyna Bednarczyk zdobyła w Łodzi 16 punktów i cztery razy trafiła do kosza zza linii 6,75 m Fot. Grzegorz Dembiński
Koszykarki Enei AZS Poznań odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Marka Lebiedzińskiego w środę pokonały w wyjazdowym pojedynku Widzew Łódź 72:66 (14:21, 22:22, 22:4, 14:9).

O wygranej akademiczek z ostatnią drużyną ekstraklasy przesądziła trzecia kwarta, w której przyjezdne pozwoliły rywalkom zdobyć jedynie cztery punkty. Do przerwy bowiem lepsze były łodzianki, które prowadziły różnicą siedmiu punktów. Najwięcej punktów dla gości zdobyła Jazmine Davis 22, a dla Widzewa Brandi Harvey-Carr 19. Warto dodać, że poprzednie spotkanie poznanianek (z MKK Siedlce we własnej sali) także zakończyło się ich triumfem. W kolejnym spotkaniu ligowym Enea AZS zmierzy się w niedzielę o godz. 18 z Energą Toruń w hali Politechniki Poznańskiej.