Daleka lokata Szymańskiego w PŚ w Salt Lake City

Jan Szymański wspólnie z kolegami z reprezentacji nie obroni brązowego medalu w biegu drużynowym na igrzyskach w koreańskim Pjongczang, ponieważ już wiadomo, że biało-czerwoni nie zdobyli kwalifikacji do najważniejszej imprezy tego sezonu Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
W tym sezonie nie wiedzie się polskim panczenistom. W piątek podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City (USA) w biegu drużynowym mężczyzn biało-czerwoni zajęli dopiero ósme miejsce i stracili szansę na awans do igrzysk w koreańskim Pjongczang. W sobotę Jan Szymański (AZS AWF Poznań) i jego koledzy z reprezentacji bez powodzenia startowali w biegach indywidualnych

Poznaniak w biegu na 1500 m zajął w grupie A 18 lokatę. Wygrał Rosjanin Denis Juskow (Polak stracił do niego 3,62 sekundy), a Konrad Niedźwiedzki zakończył rywalizację na dziesiątym miejscu. Katarzyna Bachleda-Curuś na tym samym dystansie była siódma w grupie A, a Natalia Czerwonka czwarta w grupie B. Wygrała Japonka Miho Takagi.