Cztery medale Sobieskiego Poznań na MP w Raciborzu

Złotego medalu MP pogratulowała Tadeuszowi Michalikowi jego bardziej utytułowana siostra, Monika Michalik Fot. Archiwum Sobieskiego Poznań
Bardzo udanie zakończyły się dla Sobieskiego Poznań rozgrywane w Raciborzu mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na matach w sali Rafako Tadeusz Michalik kat. 85 i Edgar Babayan kat. 80 kg nie mieli sobie równych i wygrywając wszystkie walki zdobyli złote medale w swych kategoriach wagowych.

Do finału dotarł również Marcin Olejniczak w kat. 98 kg, ale w wyrównanym pojedynku przegrał na punkty z Radosławem Grzybickim. Trzecie miejsce padło łupem Dominika Sikory, który w kategorii 59 kg w półfinale musiał uznać wyższość Przemysława Piątka z RCSZ Olimpijczyk Radom. W walce o medal brązowy bez problemów Sikora poradził sobie z kolejnym zawodnikiem z Radomia. W klasyfikacji drużynowej KS Sobieski Poznań zajął trzecie miejsce, gromadząc 182 punkty.