Czarna sobota dla Stali i poznańskich drużyn, Lider zwycięski w Wodzisławiu

Amerykanka Jazmine Davis zdobyła 18 punktów i tradycyjnie już była najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS Poznań Archiwum Głosu Wlkp.
Trzy wielkopolskie drużyny koszykówki, BM Slam Stal Ostrów, Enea AZS Poznań i Biofarm Basket Poznań poniosły w sobotę porażki. Honor naszego regionu uratował Lider Swarzędz wygrywając w I lidze koszykarek z Olimpią w Wodzisławiu.

W ekstraklasie koszykarzy nierówno grająca w tym sezonie BM Slam Stal Ostrów uległa na własnym parkiecie Rosie Radom 80:96 (15:29, 23:15, 28:26, 14:26). Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: DJ Richardson 18 i Jure Skific 14.

Z kolei w elicie koszykarek Enea AZS Poznań nie sprostała u siebie CCC Polkowice. Akademiczki przegrały bardzo wysoko 53:103 (15:18, 21:30, 4:21, 13:34), mimo że przez 18 min toczyły z wyżej notowanym przeciwnikiem bardzo wyrównany bój. W drugiej połowie podopieczne Marka Lebiedzińskiego zagrały jednak fatalnie. W sumie zdobyły tylko 17 punktów i kibicom przypomniały się koszmarne występy beniaminka z początku sezonu. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Jazmine Davis 18, Kateryna Rymarenko i Janae Smith po 8.

W I lidze koszykarzy kolejnej porażki doznali zawodnicy Biofarmu Basket. W Tarnobrzegu miejscowa Siarka pokonała poznaniaków 79:76 (21:16, 20:23, 20:12, 18:25), a najwięcej punktów dla gości zdobyli Filip Struski i Mikołaj Kurpisz po 13.

Wreszcie na zapleczu ekstraklasy koszykarek cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Lider Swarzędz. W Wodzisławiu miejscowa Olimpia przegrała ze swarzędzankami 66:78 (20:21, 26:18, 14:24, 6:15). O wygranej podopiecznych Anny Talarczyk zadecydowała koncertowa w ich wykonaniu druga połowa.