City Trail w Poznaniu, czyli wersja deszczowa przełajowego biegu

Wtorkowy bieg odbył się w ekstremalnych warunkach
Wtorkowy bieg odbył się w ekstremalnych warunkach Fot. Archiwum City Trail
Poznańscy biegacze potwierdzili, że biegać można w każdym warunkach. Podczas zawodów w ramach ogólnopolskiego cyklu City Trail onTour w Poznaniu deszcz nie odpuszczał nawet na chwilę. Mimo to w zawodach wzięło udział 339 dorosłych i ponad 120 dzieci. We wtorek zwycięstwo na 5-kilometrowej przełajowej trasie w Lasku Marcelińskim odniósł Łukasz Wietecki. Jego wynik to 16:26. Drugie miejsce zajął Marcin Kęsy (16:31), a trzecie – Piotr Tomczyk (16:39).

Łukasz Wietecki startował w weekend w mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Londynie. Biegał na trzech dystansach: 800, 1500 i 5000 m, na których zajął kolejno ósme, czwarte i piąte miejsca.

– Zmęczenie było, ale forma też, więc chciałem się sprawdzić. Bardzo lubię te biegi, rok temu w wakacyjnej edycji wygrałem, dzisiaj udało mi się obronić tytuł. Warunki były trudne – dużo kałuż i błoto, ale ja lubię jak jest ciężko. Oczywiście tempo wtedy spada i trzeba włożyć więcej siły w taki bieg, ale jest ciekawiej – podsumował zwycięzca zawodów.

Wśród pań najlepszą okazała się Monika Brzozowska. Jej wynik to 19:23. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (20:21), a trzecie – Karolina Chabros (20:21).

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 120 uczestników.