Cenne zwycięstwo futsalistek AZS UAM Poznań w hali na Morasku

Alicja Zając dwukrotnie wpisała się na listę strzelców
Alicja Zając dwukrotnie wpisała się na listę strzelców Fot. Archiwum AZS UAM
Futsalistki AZS UAM zakończyły rok 2017 zwycięstwem u siebie w meczu ekstraligi z AZS Uniwersytet Warszawski 5:2. W tym sezonie akademiczki mają na koncie komplet zwycięstw.

Zwycięzców się nie sądzi, ale poznanianki w hali na Morasku nie rozegrały w sobotę porywającego spotkania. Na przerwę schodziły z wynikiem 1:2, a na prowadzenie wyszły dopiero trzy minuty przed końcem za sprawą trafienia Klaudii Jędraszyk. Wcześniej dwukrotnie na listę strzelców wpisała się kapitan akademiczek, Alicja Zając.

- To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Zaliczyliśmy takie senne zwycięstwo w słabym stylu. Chwilami w sali była taka cisza jak makiem zasiał, bo kibice prawie się nie odzywali. Inna sprawa, że dziewczyna nie dawały pretekstu do gorącego dopingu. Cieszy wygrana, ale martwi to, że po raz kolejny mamy ogromne kłopoty w starciu z drużyną prezentującą defensywny sposób gry - tłumaczył Wojciech Weiss, trener poznańskiej drużyny.

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 5:2 (1:2)