Akademiczki wreszcie zwycięskie! Jamalex Polonia Leszno gromi wicelidera

Środkowa Enei AZS, Daria Marciniak, zdobyła 18 punktów i walnie przyczyniła się do wygranej akademiczek Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Kibice poznańskich akademiczek dwa miesiące czekali na ich pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Pełna mobilizacja drużyny w starciu z MKK Siedlce przyniosła oczekiwane efekty i Enea AZS pokonała we własnej hali rywalki 85:64 (19:22, 21:15, 22:19, 23:8).

Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyły Jazmine Davis 29 i Daria Marciniak 18. Pozostałe koszykarki też zagrały na miarę możliwości, ale zwycięstwo podopiecznym Marka Lebiedzińskiego nie przyszło wcale łatwo. Jeszcze na początku trzeciej kwarty na prowadzeniu byli goście. Miejscowe przetrwały jednak trudne chwile, a w czwartej kwarcie wyraźniej już dominowały.

Przez cały mecz natomiast niepodzielnie rządzili na parkiecie pierwszoligowi koszykarze Jamaleksu Polonii. Leszczynianie pokonali u siebie wicelidera rozgrywek, Sokół Łańcut 79:49 (najwięcej punktów dla Polonii - Kaczmarzyk 16 i Sanny 15).