Lech Poznań - Podbeskidzie 1:1. Gol w ostatniej minucie

Grzegorz Szkiłądź
Lechici prowadzili 1:0, ale zaledwie zremisowali z Podbeskidziem
Lechici prowadzili 1:0, ale zaledwie zremisowali z Podbeskidziem G. Dembiński
Lech Poznań rozczarował w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kolejorz zaledwie zremisował 1:1 (0:0) z pierwszoligowcem i sprawa awansu do finału jest cały czas otwarta. Gola dla Poznańskiej Lokomotywy zdobył rezerwowy Bartosz Ślusarski. Wyrównał w doliczonym czasie gry Adam Cieśliński.

LECH POZNAŃ - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA: TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO. KLIKNIJ!

W 58. min. Semir Stilić powalczył o wychodząca za linię końcową piłkę i zagrał do Jakuba Wilka. Wychowanek Kolejorza dośrodkował na głowę Ślusarskiego. Ten stojąc tyłem do bramki uderzył nie do obrony. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła za linię bramkową.

Goście grali do końca. W 93. min. Piotr Malinowski dośrodkował z boku boiska. Piłkę w polu karnym głową uderzył Cieśliński, ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki Krzysztofa Kotorowskiego.

W pierwszej połowie poznaniacy zaprezentowali się bardzo słabo i kilka razy z trybun było słychać gwizdy. Po przerwie zagrali trochę lepiej, ale nie ustrzegli się błędu w końcówce i czeka ich trudny bój o awans do finału.

Rewanż w Bielsku-Białej 19 kwietnia o godz. 20.30.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Ślusarski (58), 1:1 Adam Cieśliński (90+3).
Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Injac, Murawski - Wilk (71. Mikołajczak), Kriwiec, Stilić (81. Kamiński) - Ubiparip (46. Ślusarski).
Podbeskidzie: Zajac - Górkiewicz, Broniewicz, Ziajka, Patejuk (69. Malinowski), Chmiel (64. Kołodziej), Cieśliński, Cienciała, Koman, Konieczny (31. Dancik), Łatka.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 15 500.