MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sparingowa porażka Warty, remis Lecha II. Zobacz inne wyniki

Warta Poznań
Warta Poznań Waldemar Wylegalski
W weekend wielkopolskie zespoły piłkarskie, oczywiście poza pierwszą drużyną Lecha, rozgrywały kolejne spotkania sparingowe przed wiosenną częścią sezonu. Między innymi trzeciej porażki w okresie przygotowawczym doznali piłkarze Warty Poznań. Lech II Poznań zremisował na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

Warta miała chyba najbardziej wymagającego przeciwnika, zmierzyła się bowiem na wyjeździe z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Zieloni przegrali po wyrównanym meczu 0:1 (0:0), tracąc bramkę trzy minuty przed końcem po strzale Macieja Górskiego. Poznaniacy przez ostatnie niemal pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika, bo za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Michał Ilków Gołąb, ale nie potrafili tego wykorzystać. To trzecia, a druga z rzędu, w przerwie zimowej porażka wicelidera III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Ponadto poznańscy zieloni odnieśli sześć zwycięstw. Trener Tomasz Bekas sprawdził w sobotnim spotkaniu 16 piłkarzy.

Drugi poznański trzecioligowiec Lech II Poznań zremisował na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin 2:2 (1:1). Lechici dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze w końcówce pierwszej połowy oraz pod koniec meczu doprowadzili do wyrównania.

– Wynik nie był najważniejszy. Istotne, że był to dla nas wartościowy sparing z wymagającym przeciwnikiem. Mamy po tym meczu dobry materiał do analizy błędów, nad których wyeliminowaniem musimy pracować – powiedział Ivan Djurdjević, szkoleniowiec Lecha II.

Tymczasem lider kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Jarota Jarocin zremisował w Jarocinie z Miedzią II Legnica 1:1 (0:1). Prowadzenie dla gości zdobył w pierwszej połowie Tomasz Wojciechowski, wyrównał po przerwie Piotr Skokowski. W konfrontacji z Miedzią II drużyna Jaroty wypadła lepiej niż Warta Poznań, poznańscy zieloni kilka dni temu przegrali bowiem z legniczanami 1:3.

Z czołowej trójki tabeli trzeciej ligi wygrał tylko Sokół Kleczew, który w Gnieźnie rozgromił czwartoligowy SKP Słupca 7:0 (1:0).Było to najwyższe zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Ostańskiego w okresie przygotowawczym. Rywale w miarę dotrzymywali kroku drużynie Sokoła jedynie w pierwszej połowie. Bramki zdobyli: Emile Thiakane 3 (7, 55, 58), Sebastian Śmiałek (54), Jakub Antosik 2 (70, 89) oraz Krystian Sobieraj (87). W sobotę kleczewian czekają aż dwa sparingi. Pierwszy z Mawitem Lwówek, drugi z Gromem Plewiska. Oba spotkania, jeśli stan murawy pozwoli, rozegrane zostaną w Budzisławiu Kościelnym. Pierwszy o godzinie 11, drugi o godzinie 13. Jeśli natomiast boisko nie będzie nadawało się do gry, oba mecze odbędą się na boisku ze sztuczną murawą w Gnieźnie – z Mawitem o 10, zaś z Gromem o 12.

W Poznaniu na boisku przy przy Cytadeli trzecioligowa Unia Swarzędz zremisowała z czwartoligowym Lubuszaninem Trzcianka 1:1 (1:0). Bramkę dla Unii zdobył w 10. minucie Krzysztof Stępiński. Z różnych względów skład trzecioligowców daleki był od optymalnego, do dyspozycji trenera Jarosława Araszkiewicza było tylko 12 zawodników, a w drugiej połowie drużyna ze Swarzędza zmuszona była grać w dziesiątkę. Lubuszanin zdołał wyrównać, choć gdyby podopieczni Jarosława Araszkiewicza byli skuteczniejsi – powinni odnieść pewne zwycięstwo.

Nietypowy przebieg miał rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim mecz Pelikana Niechanowo z wiceliderem III ligi dolnośląsko-lubuskiej z KS Polkowice, zakończony remisem 3:3. Po 20 minutach zanosiło się na klęskę Pelikana, gdyż polkowiczanie prowadzili już 3:0. W drugiej połowie obraz gry całkowicie się jednak zmienił i podopieczni trenera Sławomira Majaka zdołali doprowadzić do remisu po bramkach Tomasza Bzdęgi (54. karny), Dawida Przybyszewskiego (79) oraz Marcina Trojanowskiego (86).

Dwa spotkania rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Zespół Mariusza Bekasa odniósł dwa pewne zwycięstwa wygrywając z Vitcovią Witkowo 5:3 (3:1) oraz jeszcze wyżej z Unią Janikowo 6:1 (3:1). Przeciwko Unii Janikowo drużyna Polonii zagrała w silniejszym składzie. Trener Mariusz Bekas miał w sobotę bardzo szeroki przegląd zawodników, bowiem w pierwszym meczu wystąpiło 12, zaś w drugim 15 piłkarzy. W spotkaniu z Vitcovią bramki dla Polonii zdobyli: Adrian Błaszak 3 (20, 28, 65), Szymon Grzelak (3), oraz Jędrzej Kujawa (72), natomiast w meczu z Unią: Radosław Barabasz 2 (15, 35), Krzysztof Bartoszak (41), Krystian Pawlak (58), Łukasz Przybyłek (79) i Aleksander Giczela (86).

Inne wyniki: KKS Włókniarz 1925 Kalisz – Biały Orzeł Koźmin 5:0 (4:0). Bramki: Joshua Balogun 2, Iwelin Kostow, Filip Sówka, Stajko Stojczew.
Centra Ostrów Wielkopolski – LKS Gołuchów 6:3 (2:1). Bramki dla Centry: Bartosz Jasiński 2, Tobiasz Kupczyk, Dariusz Reyer, Michał Janoś, Szymon Kucharski.
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Dąbroczanka Pępowo 2:0 (0:0). Bramki: Kamil Kucharski, Tomasz Kempiński. W zespole Ostrovii testowany był doświadczony Jacek Paczkowski, który kilkanaście dni temu rozstał się z KKS Włókniarzem 1925 Kalisz.
Nielba Wągrowiec – Football Academy Szamotuły 2:0 (1:0). Bramki: Łukasz Iskrzyński, Adrian Marchel.