Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Smog dusi miasto! Fatalna jakość powietrza w Poznaniu. Dzieci, osoby starsze i chore nie powinny wychodzić na zewnątrz

Marta Jarmuszczak
Marta Jarmuszczak
W piątek od rana jakość powietrza w Poznaniu jest fatalna.
W piątek od rana jakość powietrza w Poznaniu jest fatalna. Robert Woźniak
Zalecane jest unikanie wychodzenia na zewnątrz dla małych dzieci, osób starszych i przewlekle chorych. W piątek od rana jakość powietrza w Poznaniu jest fatalna.

Na miejskiej stronie "Atmosfera dla Poznania" pojawił się 1 grudnia niepokojący komunikat dotyczący złego stanu powietrza w mieście.

- Jakość powietrza bardzo zła. Zalecane jest unikanie wychodzenia na zewnątrz dla małych dzieci, osób starszych i przewlekle chorych

- czytamy w komunikacie.

Na stronie miejskiej napisano także, że prezentowane w najbliższym czasie wyniki będą pochodzić ze stacji przy ul. Szwajcarskiej, ponieważ stacja przy ul. Dąbrowskiego została czasowo wyłączona. Oprócz wcześniej zacytowanego komunikatu nie pojawiły się jednak dokładne odczyty.

Na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pojawiły się dokładniejsze wskazania, które jak zaznaczono pochodzą jednak ze stacji przy ul. Dąbrowskiego.

GIOŚ podaje, że poziom pyłu zaczął gwałtownie wzrastać w czwartek od godz. 17 do 23. Wskazano wtedy wynik 115 µg/m³, który następnie spadł, jednak w piątek od godz. 5 rano zaczął ponownie rosnąć. Zaktualizowane na godz. 7 dane wyniosły 120.4 µg/m³.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Stosowane kiedyś metody leczenia często wzbudzają dziś kontrowersje, a opisy przeprowadzanych zabiegów mrożą krew w żyłach. Lobotomia, wypalanie żelazem czy rażenie pacjenta prądem to dopiero początek. Zobacz, jakie przerażające metody leczenia były kiedyś popularne i regularnie wykorzystywane w medycynie --->Czytaj też: Tragiczna historia opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem. Działy się tam przerażające rzeczy, o których mało kto słyszał

Przerażające dawne metody leczenia. Dziś wywołują ciarki. Lo...

Obserwuj nas także na Google News

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski