MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skrzaty z Wielkopolski zagrały w turnieju w poznańskiej Arenie

Radosław Patroniak
W ciągu 10 godzin rozegrano w Arenie 105 spotkań
W ciągu 10 godzin rozegrano w Arenie 105 spotkań Fot. Damian Garbatowski/Wielkopolski ZPN
Najmłodsi piłkarze z całej Wielkopolski, a także gościnnie zespoły z innych województw, spotkały się w hali "Arena" na Świąteczno-Noworocznym Graniu Skrzatów. W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników urodzonych w 2011 roku i młodszych.

Nie był to pierwszy tego typu turniej organizowany w Wielkopolsce w tym roku, nie była to też pierwsza świąteczna edycja na hali, albowiem zmagania sześciolatków to już swego rodzaju tradycja, która wpisała się w kalendarze niejednej szkółki czy akademii szkolącej młodych adeptów futbolu. Wyjątkowa za sprawą miejsca była za to otoczka imprezy. Mali zawodnicy mieli okazję rywalizować na parkiecie największej wielkopolskiej hali, poznańskiej "Areny". Zarówno gracze jak i ich opiekunowie podkreślali, że to wielkie przeżycie móc zagrać właśnie na tym obiekcie.

W całym turnieju udział wzięły 42 drużyny, które podzielono na trzy fazy rywalizacji. Wśród uczestników byli stali bywalcy imprez organizowanych przez Wielkopolski ZPN, największe wielkopolskie kluby jak Lech, Warta, Akademia Piotra Reissa czy Polonia Środa Wielkopolska. Nie zabrakło też jednak drużyn, które przyjechały z odległych zakątków Wielkopolski, a nawet i z województwa lubuskiego. Po raz pierwszy do Poznania zawitali choćby Czarni Wierzbno, Rzemieślnik Kwilcz i Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego z Zielonej Góry. Dla tej ostatniej turniej był nie tylko rozrywką dla dzieci, ale i cennym doświadczeniem organizacyjnym, które jak zadeklarowali, chcieliby przenieść na swój grunt lokalny. Łącznie w imprezie udział wzięło 300 zawodników i zawodniczek, których dopingowało w trakcie całego dnia ponad tysięczne gremium kolegów i członków rodzin.

W "Arenie" w ciągu 10 godzin rozegrano 105 spotkań. Padło w nich blisko tysiąc bramek i taka liczba dziwić nie może, bowiem sprzyjały temu zasady. Zgodnie z Unifikacją PZPN spotkania rozgrywano w składach czteroosobowych, bez bramkarzy. Wszystko po to, aby grze towarzyszyła jak największa radość. Wyników nie zapisywano, klasyfikacji nie prowadzono, liczył się za to uśmiech i... nagrody. Te zaś były jednakowe dla wszystkich uczestników - złote medale, dyplomy uczestnictwa oraz piłkarskie książki. Wręczali je przedstawiciele władz Wielkopolskiego ZPN z prezesem Pawłem Wojtalą na czele.

Turniej zorganizowany został przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sport wszystkich dzieci".

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski