Skoki narciarskie: Kamil Stoch lubi skocznię w Klingenthal

JAC
Pięciu polskich skoczków weźmie udział w środowym konkursie Pucharu Świata na skoczni Vogtland-Arena w Klingenthal. Kwalifikacje wywalczyło czterech naszych reprezentantów - Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Krzysztof Miętus. Kamil Stoch, który zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie musiał brać udziału w kwalifikacjach.

Wtorkowe kwalifikacje wygrał Niemiec Richard Freitag, który poszybował na odległość 141,5 m i uzyskał notę 129,1 pkt. Drugie miejsce zajął Japończyk Taku Takeuchi (135,0 m - 128,2 pkt.), a trzeci był Austriak Manuel Fettner (137,0 m - 122,5 pkt.).

Z Polaków najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który za skok 133,0 m uzyskał notę 119,6 pkt., co dało mu szóstą lokatę. Zdecydowanie gorzej skakali inni nasi zawodnicy. Maciej Kot zajął 28. miejsce (120,5 m), Piotr Żyła sklasyfikowany został na 34. pozycji (117,0 m), a Krzysztof Miętus zaliczył jedynie 116,5 m, co dało mu 38. miejsce.

Wśród zawodnik zajmujących miejsca w czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą brać udziału w kwalifikacjach, najdalej - 135,5 m skoczył lider klasyfikacji Austriak Gregor Schlierenzauer. Kamil Stoch wylądował na 117,0 m, wicelider PŚ Norweg Anders Bardal - 121,5 m. 128,5 m zaliczył Czech Jan Matura, po 125,5 m skoczyli Szwajcar Simon Ammann i Austraik Andreas Kofler. Z próby zrezygnował jego Norweg Anders Jacobsen, a słabiej od Stocha w tej grupie zaprezentował się tylko Niemiec Severin Freund lądując na 107,5 m.
Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na środę na godzinę 15.15, seria próba rozpocznie się o 14.

Bardzo dobre wspomnienia ze skoczni Vogtland-Arena w Klingenthal ma Kamil Stoch, który tutaj triumfował dwa lata temu. Polak skoczył wówczas 132,0 oraz 136,5 m i wyprzedził Austriaka Thomasa Morgensterna i Szwajcara Simona Ammanna. Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Adam Małysz, który z kolei w 2010 roku zajął w Klingenthal drugą pozycję, a w 2007 roku był trzeci. Może dzisiaj Stoch przypomni sobie dobre skakanie z 2011 roku i znowu powalczy o zwycięstwo?