Siatkówka: Muszynianka zdobyła pierwszy puchar dla Polski w kobiecej siatkówce

Siatkarki Banku BPS Fakro Muszyna pokonały w Stambule drużynę Fenerbahce 3:2 w rewanżowym meczu finału Pucharu CEV i triumfowały w tych rozgrywkach. To pierwszy triumf polskiego zespołu kobiecego w jakimkolwiek z europejskich pucharów.

Na mecz w Stambule przyszło siedem tysięcy kibiców, którzy początkowo bardzo głośno dopingowali turecką ekipę. Jednak nie zdeprymowało to Polek, wręcz przeciwnie, bardziej zdenerwowane zaczęły mecz Turczynki. Łatwo przegrały one pierwszego seta, a na swoim poziomie zaczęły grać dopiero w następnym.

Niezwykły przebieg miał trzeci set. Dzięki świetnej zagrywce Valentiny Sereny drużyny schodziły na pierwszą przerwę techniczną przy wyniku 0:8. Fenerbahce zmniejszyło stratę do trzech punktów (było 9:12), ale nie zdołało wygrać już tej odsłony.
"Mineralne" do zdobycia pucharu potrzebowały więc wygranej tylko w jednym secie.

Przedostatni dostarczył emocji aż w nadmiarze, także tych pozasportowych. Tureccy sędziowie liniowi podejmowali kontrowersyjne decyzje. Na dodatek przy wyniku 15:14 Anna Werblińska zderzyła się z Eleonorą Dziękiewicz. W efekcie ta druga utykając opuściła plac gry. Zastąpiła ją Katarzyna Gajgał-Anioł. Turczynki doprowadziły do tie-breaku, ale w nim siatkarki polskiego zespołu dały koncert gry. Przed zmianą stron prowadziły już 8:3. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Sanja Popovic.