Siatkarki PTPS Piła po słabym meczu przegrały z Impelem we Wrocławiu

Pilskie siatkarki w każdym elemencie gry ustępowały rywalkom
Pilskie siatkarki w każdym elemencie gry ustępowały rywalkom Fot. Wiesław Szmagaj
Pilskie siatkarki przegrały pierwszy mecz pod wodzą Dariusza Luksa. Porażka z Impelem we Wrocławiu oddaliła PTPS od europejskich pucharów, ale jeszcze nie wszystko stracone, bo w weekend rywalizacja przeniesie się do grodu Staszica.

Przyjezdne grały bardzo nierówno. Falowanie i spadanie naszych siatkarek nie mogło skończyć się szczęśliwie, tym bardziej, że w ich grze więcej było słabych niż dobrych momentów. Już w pierwszym secie szkoleniowiec PTPS musiał decydować się na liczne zmiany. Szwankowało przede wszystkim przyjęcie, stąd na parkiecie obecność drugiej libero, Lucyny Borek. W ataku też nie było lepiej, bo zawód sprawiały głównie skrzydłowe.

Pilski zespół odrodził się w drugiej partii, ale o wygraną musiał walczyć do ostatniej piłki. Wydwało się jednak, że ekipa gości złapała właściwy rytm. Tymczasem trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Impelu... 10:0. Potem można było już tylko myśleć o wypełnienieniu normy przyzwoitości, czyli zdobyciu dziesięciu punktów. W czwartym secie nadzieję na wygraną pilanki mogły mieć tylko do stanu 16:13.

Natomiast w wielkim finale OrlenLigi Tauron Dąbrowa Górnicza prowadzi już z obrońcą tytułu, Atomem Trefl Sopot 2:0.
Podopieczne Adama Grabowskiego miały duże szanse, by doprowadzić do tie-breaka, ale w końcówce czwartego seta skuteczność zatraciły liderki sopocianek, Rachel Rourke i Erika Coimbra. Natomiast w ekipie dąbrowianek dobrą zmianę dała Joanna Kaczor.

Wcześniej miejscowe rozbiły Atom zagrywką. Od początku meczu przyjezdne miały też problem z kończeniem ataków. Słabiej niż zwykle spisywała się Klaudia Kaczorowska, a ławka rezerwowych Atomu jest mniej wartościowa niż Tauronu.

Mecz o piąte miejsce w OrlenLidzeImpel Wrocław - PTPS Piła 3:1(25:10, 22:25, 25:10, 25:16)

Impel: Ognjenović, Konieczna, Pyziołek, Polak, Wilson, Djurisić, Medyńska (libero) oraz Rosner, Mroczkowska.
PTPS: Archangielska, Krawulska, Kuligowska, Naczk, Malesević, Martałek, Wysocka (libero) oraz Kajzer, Borek (libero), Paszek, Wawrzyniak.
Stan rywalizacji (gra się do dwóch zwycięstw): 1:0. Drugi mecz: w sobotę o godz. 19 w Pile.

Finał MP: Tauron Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 3;1 (25:10, 25:21, 12:25, 25:22)
Stan rywalizacji (gra się do trzech zwycięstw): 2:0.